foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

Ultraska i Nowicjusz

Foto. Bernadeta Lipińska

W sobotę i niedzielę 16 i 17 marca 2013r, w Bydgoszczy odbył się 77 i 78 Dwumaraton Bydgoski. W imprezie udział wzięła nasza ultramaratonka Wioletta Jedynak oraz przygotowujący się do startu w ultramaratonie Przemysław Ignaszewski. Przemek będący również naszym stałym korespondentem z wyjazdów klubu przygotował reportaż - Zapraszamy.

15.03.2013 r. pełen obaw udałem się do Bydgoszczy, by zmierzyć się z dwumaratonem. Nie martwiłem się o przygotowanie, gdyż raczej nie próżnowałem na treningach. Gdyby rok temu ktoś mi powiedział, że przebiegnę maraton, pukając się wymownie w czoło dałbym mu do zrozumienia co o tym myślę. Jeśli bym usłyszał, że pobiegnę dwa maratony dzień po dniu, powiedziałbym, że to niemożliwe… a jednak, stało się… można przebiec dwa maratony, bez konfliktu z własnym ciałem.

 


Moje obawy były związane z lekką dysfunkcją prawego kolana, które parę dni wcześniej dało znać o sobie. Jadąc tam nie do końca wiedziałem czy wystartuję. Gdyby kolano odezwało się w dniu startu, musiałbym odpuścić. Nic takiego na szczęście się nie stało.

Na miejscu spotkałem się z Koleżanką z GM Wiolettą Jedynak, która najpierw telefonicznie doprowadziła mnie na miejsce naszego spotkania, a później do celu, czyli do hali Klubu Sportowego Gwiazda.

Zawody organizowane w Bydgoszczy mają bardzo specyficzny charakter. Przypominają one raczej rodzinne spotkanie ludzi, których łączy jedna pasja. Zarówno przed startem jak i w dniu startu panuje rodzinna, miła atmosfera której towarzyszą wspomnienia i roztaczanie wizji kolejnych startów. Nikt nie patrzył na mnie, jak na Ufoludka gdy cały czas gadałem o bieganiu. Impreza choć kameralna, nie skupiająca tysięcy biegaczy , jest popularna wśród biegaczy z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Danii. Mało tego, był nawet biegacz z Estonii.

Na liście startowej zostało zapisanych 82 biegaczy z czego tylko 44 zdecydowało się pobiec dwumaraton. Reszta startujących skupiła się na półmaratonie lub pojedynczym maratonie.


Już od pierwszego dnia, gdy wystartowaliśmy wraz z Wiolą, wiedziałem, że to jest to. Dwumaraton Bydgoski na stałe zapisze się w moim kalendarzu biegowym. W doskonałych humorach i przy rewelacyjnej pogodzie pokonywaliśmy kilometry. Założeniem pierwszego dnia było ukończenie maratonu w czasie ok. 4h 30m. Metę przekroczyliśmy po 4h 36min 20 s. i z uśmiechem udaliśmy się na zasłużony posiłek serwowany przez organizatorów.... później już tylko wypoczynek i regeneracja przed kolejnym startem oraz świętowanie ukończenia 200 maratonów jednego z zawodników.

Kolejny dzień był powieleniem dnia poprzedniego. Doskonałe samopoczucie i uśmiech, który nie schodził z twarzy pozwoliły nam realizować kolejny plan, czyli treningowo w ramach długiego wybiegania przebiegnięcie maratonu w czasie  5h. Do mety dobiegliśmy z czasem 4h 48min 58s.


Z tego miejsca gratulacje należą się Wioli, która w cyklu dwumaratonów 2012/2013 zajęła 1 miejsce wśród kobiet.  Brawo Wiola !!! Mission completed !!!

Dwumaraton był dla mnie wstępem do dłuższego i mądrzejszego biegania. Zrozumiałem, że jeśli rozsądek współpracuje z nogami, można osiągnąć wszystko - Przemek.

INFO - Pliki Cookies

UWAGA! Nasz serwis używa cookies w celach statystycznych

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem