foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

Impreza pod przekorną nazwą "Parkowa 5 z Grupą Malbork", czyli przełajowe bieganie i maszerowanie w Paku Północnym w Malborku przeszła już do historii. Dopisała frekwencja, dopisała pogoda, mnóstwo zawodników, dzieci, młodzieży i kibiców.  Na starcie stawiło się grubo ponad 100 zawodników z samego Malborka, widać, że nasze miasto żyje sportem, aktywnie wypoczywa, trenuje. Czuć ducha sportu w Malborku. Na zawody przybyli również goście ze Sztumu, Kwidzyna, Elbląga, Dzierzgonia, Gdańska, Gdyni, Tczewa, Grudziądza, Pasłęka, Gardei i wielu, wielu innych miejscowości.

"Parkowa 5" z Grupą Malbork w porównaniu z ubiegłorocznym Grand Prix Malborka w Biegach Przełajowych uległa wielu zmianom i modyfikacjom. Przede wszystkim zmieniliśmy trasę biegu, wykorzystaliśmy nowe ścieżki pieszo rowerowe po "liftingu" Parku Północnego zachowując przy tym przełajowy charakter zawodów. Zmienił się dystans z 5 km na 10 km dla biegaczy. Wprowadziliśmy nową konkurencję do zawodów, czyli popularny Nordic Walking na dystansie 5,7km. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnego pomiaru czasu mogliśmy zwiększyć liczbę zawodników, wcześniejszy autorski program ograniczał nas znacznie w tym temacie. Wprowadziliśmy elektroniczny system zapisów dla dorosłych i dzieci. Wszystko to spowodowało, że nowa formuła zawodów okazała się strzałem w 10. Założenia, jakie sobie postawiliśmy w tym roku zostały wykonane w 100%. Będziemy dalej ulepszać tą imprezę i z dużym prawdopodobieństwem będzie ona kontynuowana w takiej formie jak teraz, czyli jedna duża impreza zamiast trzech mniejszych. W Malborku ostatnio jest sporo imprez biegowych i ta nasza, wrześniowa fajnie się wpisuje w kalendarz zawodów w regionie. Mamy sporo pomysłów na to by "Parkowa 5" była jeszcze lepsza. W Malborku jest potencjał na robienie tego typu imprez, jest sporo zawodników amatorsko trenujących bieganie i Nordic Walking. Jeśli znajda się partnerzy, którzy wesprą nasz projekt to impreza ma duże szanse na by stać się jedną z większych w naszym regionie.

17 września już od samego rana ruszyliśmy z przygotowaniami bazy zawodów. Na terenie Centrum Aktywnego Wypoczynku przy ulicy Parkowej powstało Biuro Zawodów, w altance utworzyliśmy strefę gastronomiczną, do Parku Północnego wyruszyły ekipy znakujące trasę biegu i marszu, na scenie wesoło przygrywała muzyczka. Pierwsi zawodnicy po odbiór pakietów pojawili się tuż po 9:00. Biuro musiało działać sprawnie ponieważ spodziewaliśmy się ponad 350 zawodników. Dzień zapowiadał się pracowity a co najważniejsze, sprzyjała pogoda, choć prognozy zapowiadały spore opady.

Rywalizacja sportowa rozpoczęła się już około godziny 11:00. Na początek wystartowały maluchy na płycie boiska na dystansie 100m, ci starsi mieli do pokonania w zależności od wieku 200, 400 i 800m. Żeby uatrakcyjnić młodzieży start, meta usytuowana była tak jak dla dorosłych zawodników. Dzieciakom towarzyszyli rodzice, którzy gorąco dopingowali swoje pociechy. Na koniec każdy młody zawodnik otrzymał specjalny okolicznościowy medal oraz dyplom. Przygotowaliśmy dla najmłodszych pakiety startowe, była loteria, w której dzieciaki mogły wygrywać jakiś fajny upominek, był słodki poczęstunek i wata cukrowa przygotowana przez naszego partnera Krajową Spółkę Cukrową SA.

Tuż po 12 rozpoczęło sie bezpośrednie przygotowanie do zawodów głównych, Zawodników w obroty wzięła Anna Kosińska z Active Gym fundując wszystkim niezłą rozgrzewkę. Start o 12:30. Na trasę wyruszyło blisko 200 biegaczy oraz około 50 maszerów. Wśród gorącego dopingu kibiców wystartowali... Najpierw okrążenie po bieżni stadionu, następnie bulwar nad Nogatem, po alejkach parkowych tych starych i tych nowych, wyremontowanych ostatnio. Biegacze 10 km a maszerzy 5,7km. Na trasie umieściliśmy dwa punkty kibicowania i nawadniania oraz sporo tablic motywacyjnych by podnieść na duchu w momencie największego kryzysu, był muzyka i głośny doping.

Na mecie w Biegu Głównym pierwszy zameldował sie Daniel Taras z Malborka, reprezentujący klub Active Malbork (00:34:18), tuż za nim jego kolega z klubu Adam Serocki (00:35:49), na trzeciej pozycji wbiegł Łukasz Godlewski z Godlewski Runners (00:37:05), wśród kobiet zwyciężyła Anna Koziarska z Elbląga (00:42:45), druga była Ingielewicz Magda reprezentująca klub Le Braniewianki (00:45:49), trzecia Agnieszka Stolarów z Malborka klub Active Malbork (00:46:06).

W Marszu Nordic Walking wśród mężczyzn zwyciężył Maciej Wiśniewski - Grupa Malbork (00:37:40), drugi był Rębowski Tomasz (00:38:41) a trzeci na mecie zameldował się Jankowski Marcin (00:39:38), obaj reprezentujący klub Nordic Walking Pasłęk. Rywalizacja kobiet wyglądała następująco: pierwsze Szarszunowicz Anna z Pasłęka (00:40:25), drugie Kosianowska Monika reprezentująca Grupę Malbork (00:41:25) a na miejscu trzecim Pilecka -Prądzyńska Anna z Gdyni (00:42:05).

Każdy z zawodników przekraczający linię mety otrzymał specjalnie przygotowany na ten bieg odlewany medal. Na awersie umieściliśmy wizerunek drzewa występującego w naszym parku Miejskim ... Dąb, drzewo silne jak zawodnicy Parkowej 5, a po drugiej stronie logo naszego Klubu. W wręczaniu i gratulowaniu na mecie pomógł nam burmistrz Marek Charzewski. Wszyscy, którzy wyruszyli kilkadziesiąt minut wcześniej dotarli szczęśliwie do mety. Z rozmów przeprowadzonych na mecie z biegaczami i maszerami wyszło ze trasa była szybka, mimo że zalegało sporo błota po ostatnich opadach, najbardziej jednak podobało się umiejscowienie trasy w Parku Miejskim, nie ma biegów w Malborku, które w takim procencie wykorzystują szutrowe nawierzchnie i ścieżki naturalne wśród drzew i zieleni, większość to biegi po asfalcie, po ulicach, wśród bloków i domów.  

Galeria FOTO 1: "Fotografia Kreatywna Rafał Łakomy & Maciej Troch"

Galeria FOTO 2: Malbork7.pl / Malborski Portal Internetowy

Galeria FOTO 3 Jacek Kmieć: PRZED STARTEM / NA TRASIE / META

Oprócz atrakcji sportowych na trasie przygotowaliśmy dla uczestników „Parkowej Piątki” z GM sporo innych ciekawostek. Od zawsze stawiamy na integrację naszego sportowego środowiska. Po wysiłku trzeba przede wszystkim uzupełnić spalone kalorie oraz w piknikowej atmosferze na spokojnie powspominać wrażenia z trasy przy gorącym posiłku i przy domowym cieście, herbacie i kawie. Tradycją naszych imprez jest to, że staramy się stworzyć atmosferę biegowego święta, tak żeby każdy z uczestników poczuł się jak w wielkiej biegowej rodzinie. To, co cementuje środowisko, to klimat, jaki panuje podczas imprezy. Priorytetem Grupy Malbork jest przede wszystkim dobra zabawa. W niedzielę była zupa przygotowana przez Zajazd Jonatan, chleb ze smalcem, ciasta z Cukierni Niucka I Cukierni Tradycyjnej, owoce, pomarańcze, jabłka. Każdy z zawodników otrzymał również butelkę zacnego złocistego trunku z lokalnego Browaru Gościszewo  

Po wręczeniu nagród dla najlepszych zawodników oby dyscyplin odbyła się loteria. Dzięki naszym partnerom i sponsorom mogliśmy przygotować sporo ciekawych fantów do losowania. Były vouchery - wejściówki do muzeum, na rejs statkiem, na zabiegi kosmetyczne, karnety treningowe, sprzęt sportowy oraz użytkowy. Łącznie mieliśmy ponad 100 nagród dla naszych zawodników.

To był naprawdę dobry dzień, święto sportu w Malborku. Ponad setka dzieciaków i Blisko 270 dorosłych zawodników, niezliczona ilość kibicujących rodzin. Dopisała pogoda, dopisała frekwencja.

 

Dziękujemy wszystkim za udział i widzimy się w przyszłym roku na kolejnej Parkowej 5 z Grupą Malbork.

 

WSZYSTKIM ZAWODNIKOM GRATULUJEMY WYNIKÓW !!! JESTEŚCIE NAJLEPSI !!!

Dziękujemy też naszym partnerom, sponsorom i wolontariuszom, bez Was ta impreza by nie doszła do skutku.

Burmistrz Miasta Malbork - pan Marek Charzewski, Centrum Aktywnego Wypoczynku Sp. z o.o., Gazeta Malborska, Radio Malbork, TV Malbork, Dziennik Bałtycki, portal www.malbork.naszemiasto.pl, KS SPORT, McDonald's, Statek Malbork, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, Fundacja na Rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych Recal Alu, Studio Otwarte TO TU - Ada Kamińska, Chocolate Kosmetyka Profesjonalna, Harmony Massage, PPH Remal Sp. z o.o., Krajowa Spółka Cukrowa SA, Browar Gościszewo, Godlewski Runners - Łukasz Godlewski, Aktywnie z Molkami - Fitness & Crossfit Dorota i Tomasz Molasy, DinoPark, Cukiernia Tradycyjna - Jadwiga Molenda, Fundacja Grupa Zainteresowania Alternatywnego, Zajazd Jonatan, Kwiaciarnia Malborska, Centrum Animacji Sala Zabaw Latawiec, Margraf, Mito Studio - Studio Dobrej Fotografii, Kwiaciarnia Autorska, Piekarnia Koszykowa, Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy,   Cukiernia Niucka, Fotografia Kreatywna Rafał Łakomy & Maciej Troch, Muzeum Zamkowe w Malborku, Hello - Martyna Rodacka Wiśniewska, Księgarenka Hanna Mielczarek.

INFO - Pliki Cookies

UWAGA! Nasz serwis używa cookies w celach statystycznych

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem