foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

11 Listopada to Narodowe Święto Nieodległości Polski. Ten dzień jak na święto przystało obchodzimy hucznie. W całym kraju odbywają się różne imprezy masowe związane z tym radosnym wydarzeniem, zarówno oficjalne jak i te trochę mniej. Biegacze z reguły świętują tradycyjnie - na sportowo. W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych do wyboru mieliśmy kilkanaście Biegów Niepodległości. Praktycznie każde większe miasto organizowało jakieś zawody. W najbliższej okolicy Malbork, Elbląg, Gdynia, Nowy Dwór, trochę dalej Gniezno, Poznań, Warszawa. Niestety ze względów logistycznych nie można uczestniczyć we wszystkich i trzeba wybrać ten jeden.

WIĘCEJ...

 

Kolejny majowy weekend (21-22.05) i dwa ciekawe wydarzenia w biegowym życiu GM. Sobota to wypad na kultowy już Kwidzyński Bieg Papiernika, niedziela to debiut Arka Dylerta w imprezie pod nazwą RUNMAGEDDON ... jedziemy z tematem :)

WIĘCEJ...

foto grupowe: Marcin Kurkus - "MKurkusFoto"

PODSUMOWANIE WEEKENDU :) ... drugi majowy weekend, kolejne starty w zawodach ekipy GM.  Co ciekawego sie wydarzyło?  ..... Zaczynamy od Ultra... Przemysław Ignaszewski 6 maja wystartował w  II Ultramaratonie Gwint Ultra Cross... na dystansie 100 mil, w przeliczeniu na kilometry wyszło ponad 160 :)  Nazwa GWiNT wzięła się do pierwszych liter w nazwach trzech powiatów - grodziskiego, wolsztyńskiego i nowotomyskiego - przez które przebiega trasa ultramaratonu. Poza tym w Grodzisku, Wolsztynie i Nowym Tomyślu zlokalizowane są najważniejsze punkty na trasie biegu - starty oraz meta. Przemo pokonał trasę w czasie 21 godzin 48minut, zajął 19 OPEN i 6 M30. Bieg ukończyło 71 zawodników.

Kolejna imprezka biegowa to Bieg Europejski w Gdyni. 7 maja odbyła się druga odsłona tegorocznego cyklu Grand Prix Gdyni - 10km i tysiące biegaczy.  Największy bieg uliczny na dyszkę w naszym regionie. Słonecznie, cieplutko, wiosna w pełni. Po udanym debiucie w maratonie nasza klubowa "Gazela" Ilona Radecka wystartowała w Gdyni. Podobnie jak dyszkę w Gnieźnie na zupełnym "lajcie", w roli zająca poprowadziła koleżankę w zawodach. Wsparcie i pomoc na trasie... zgodnie z dewizą Gdyni RUN4FUN - Gdynia no1 ... :) Ilona wykręciła czas: 01:04:31 OPEN 3798. w zawodach udział wzięło blisko 4500 zawodników.

Niedziela 8 maja kolejny start w terenie. III edycja biegu na orientację "ZButa". Udział w zawodach wzięli Arek Dylert & Maciej Frankiewicz. Tym razem siedzibą i główną bazą wypadową była Wielka Konfraternia Zacnego Jadła, Napitku i Rękodzieła - Drewutnia na Gapiorach w Parparach. Do zlokalizowania organizator przygotował 22 punkty kontrolne poumieszczane sprytnie w najbardziej niedostępnych częściach lasu wokół Parpar. Mieliśmy do pokonania leśne chaszcze, bagna i tereny przy brzegu Nogatu, których strzegła stroma skarpa.  Po zawodach na strudzonych wędrowców czekała gorąca grochówa i pokaz tańca Flamenco. Ekipa GM dotarła na metę, jako pierwsza zaliczając wszystkie PK. Wyniki po podliczeniu punktacji organizator opublikuje niebawem.

KOLEJNY WEEKEND ZA NAMI ... GRATULACJE WSZYSTKIM :)  JOŁ :)

I oto 30.04.2016 odbyła się nowa impreza biegowa w naszym powiecie: I Staropolski Bieg oraz Marsz Nordic Walking  w Starym Polu, zorganizowany przez GOKiS . Zawody promujące bieganie i marsz NW szczególnie wśród amatorów. Świadczył o tym nawet regulamin ,wg którego nagradzano biegaczy tylko w kategoriach wiekowych ( nie było nagród w klasyfikacji OPEN ). Około 5-cio kilometrowa ( 2 pętle ), płaska, o zróżnicowanej nawierzchni trasa przebiegała ulicami Starego Pola ze startem i metą na stadionie. Na mecie każdy z kończących bieg 100 biegaczy i 30 maszerów otrzymał pamiątkowy medal.

GM było reprezentowane przez niżej podpisanego, wynik: 7 miejsce OPEN i 2 w kat. wiekowej, czas 18:40. :)

Wyniki pod poniższym linkiem: TUTAJ

Z biegowym pozdrowieniem

Krzysztof Barcikowski

..sezon wiosennych maratonów rozpoczęty ... na pierwszy ogień poszedł - DOZ Maratonie Łódź z PZU ... z 42 kilometrową trasą oraz z upałem zmierzył się Prezes Klubu Krzysztof Barcikowski ... wg oficjalnych wyników nakręcił w Łodzi 03:00:11 co dało mu 69 w OPEN oraz 18 w kat M40. W maratonie wystartowało ponad 1700 zawodników ... GRATULACJE KRZYSZTOF !!!

DOZ Maraton Łódź z PZU - 17-04-2016 - Łódź (Maraton km)
Lp Imię i Nazwisko Miejsce w Open Czas netto Miejsce w kategorii
1 Krzysztof Barcikowski 69/1707 03:00:11 18 (M40)

foto: Ryszard Vogelsinger

Najnowsza imprezka biegowa zorganizowana w dobrze znanej lokalizacji, czyli Półmaraton Gdynia po raz pierwszy!!!  Można śmiało powiedzieć, że autokarowe wyjazdy grupowe weszły nam już w krew szczególnie na lokalne zawody.  Podsumowując wyprawę w kilku żołnierskich słowach... Tak, to było dobre, mocne niedzielne bieganie w Trójmieście. Pogoda nie zawiodła, organizatorzy przygotowali wspaniałe zawody a ekipa Grupy Malbork pokazała, że zimowa ciężka praca przyniosła oczekiwane efekty … worek z przysłowiowymi „życiówkami” został rozpruty. W tym dniu posypały się niesamowite wyniki …. Cała Ekipa wraca z Gdyni z przysłowiową tarczą. Dobre czasy w połówce rokują na dobre wyniki w maratonach, które już niebawem …Warszawa, Gdańsk, Łódź …będzie się działo. Taki wyjazd to również wspaniała okazja do integracji i świętowania w gronie znajomych, z którymi nie widzimy się codziennie. Dobra zabawa, dobre bieganie, dobry weekend w Trójmieście … WIOSNA PRZYSZŁA, JEST MOC !!!
Swoje czasy w „połówce” poprawili: Barbara Sosna 01:47:20, Ilona Radecka 01:56:37, Rafał Łakomy 01:24:35, Arkadiusz Dylert 01:34:18, Maciej Wiśniewski 01:41:59, Krzysztof Iwanek 01:43:46, Krzysztof Wąsik 01:45:56, Krzysztof Mróz 01:45:55. Gratulujemy rekordów a pozostałym zawodnikom GM walki na trasie: Alicja Fiałek 01:40:51, Krzysztof Barnaś 01:33:55, Maciej Frankiewicz 01:43:47 (tym razem jako "zając" i wsparcie Krzysztofa Iwanka) oraz Jacek Manteufel 01:50:40.

W tym dniu w Gdyni wystartowało sporo mieszkańców Malborka oraz nasi dobrzy znajomi z biegowych ścieżek. "Życiówkę" wybiegał również: Łukasz Godlewski - 01:19:20, Marcin Rozlazły - 01:24:47, Michał Krotowski 01:28:38, Joanna Rzatkowska 02:12:17 oraz Marek Mróz ( też jako "zając") 01:44:52

WIĘCEJ...

foto: Kamil Ziniewicz - portal Malbork7 - LINK DO GALERII

13 marca odbył się w Malborku już po raz czwarty Bieg i Marsz z Okazji Dnia Kobiet. Impreza wpisała się już na dobre w kalendarz biegowy naszego miasta. Tegoroczna edycja zawodów przyciągnęła rekordową liczbę "marszerów" i biegaczy. Trasa identyczna jak w ubiegłym roku czyli dwie pętle długości około 2,5 km poprowadzone ulicami, bulwarem nad Nogatem oraz w pobliżu Zamku Krzyżackiego. Zmagania wygrała Marzena Raniszewska z Chełmna, pokonała wyznaczony przez organizatorów dystans w czasie 20 minut i 49 sekund. Reprezentowała jednostkę wojskową z Grudziądza. Z mężczyzn pierwszy na mecie zameldował się Daniel Taras, uzyskał czas 18 minut i 43 sekundy. Reprezentował lokalna jednostkę wojskową, czyli 22 Bazę Lotnictwa Taktycznego.  W imprezie wystartowała para zawodników Grupy Malbork. Alicja Fiałek w biegu a Maciej Wiśniewski w marszu. Oboje zaprezentowali się rewelacyjnie i wywalczyli "pudła" w swoich kategoriach wiekowych. Ala ukończyła zawody z czasem 00:23:02 i wybiegała II miejsce w kategorii K20-24 natomiast Maciej tym razem zamienił buty biegowe na kije do nordic walking i w kategorii M36-45 wpadł na metę jako pierwszy z czasem 0:34:30 - w OPEN był trzeci.  Gratulujemy wyników :)

W ostatnią niedzielę w elbląskiej Bażantarni odbyły się zawody organizowane z okazji Dnia Kobiet. W Parku Leśnym Bażantarnia położonym na skraju Wysoczyzny Elbląskiej można było zmierzyć się z dwoma dystansami – ok. 10,5 km (jedna pętla) i 21,097 km (dwie pętle).

 

Trasa jest bogata w podbiegi, zbiegi, ale i piękne widoki. Bieg rozgrywany był w formie koleżeńskiej, dlatego też trzeba było mieć swój sprzęt do pomiaru czasu. Osiągnięty rezultat trzeba było podać organizatorowi po osiągnięciu mety. Po biegu na mecie czekał pamiątkowy medal, można było posilić się gorącą kawą i herbatą oraz podyskutować o wrażeniach z trasy przy ognisku.

Zapraszamy do relacji z zawodów .... mamy też dwie galerie foto & film :)

WIĘCEJ...

...MARCOWY PRZEGLĄD PRASY !!! .. W najnowszym wydaniu magazynu RUNNER'S WORLD do poczytania artykuł Ilony Radeckiej - naszej klubowej "Gazeli"... na temat tras biegowych w Malborku... do wyboru coś małego od 5 km i coś większego do 20 km ...a wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody w doborowym towarzystwie Grupy Malbork... Biegamy ... Biegamy ... Panie i Panowie .... po Malborku oczywiście.

W ubiegła sobotę ekipa, GM wyruszyła do Trójmiasta by zmierzyć sie z 10 kilometrową trasą kultowego już GPX Gdyni, czyli Biegiem Urodzinowym. Pierwszy, z tegorocznego cyklu biegów ulicznych przyciągnął do Gdyni ponad 4,5 tysiąca biegaczy. Wśród nich wystartowali "Nasi" czyli Alicja Fiałek, Ilona Radecka oraz Krzysztof Mróz. Poszło im rewelacyjnie. A co sie działo na trasie, kto wykręcił "życiówkę" a kto pobiegł asekuracyjnie? ... opowiedzą już sami ... czytajcie "gorący" reportaż :)

WIĘCEJ...

W pierwszą sobotę lutego w prawie już wiosennej atmosferze odbył się ostatni bieg z cyklu Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych rozgrywanych po raz XVII. Te zawody w naszym regionie można uznać już za pewną tradycję i normę, a tym samym dobrą markę. Tradycją też są starty naszych zawodników w biegach cyklu Zimowego GP Sztumu wokół Jeziora Sztumskiego. Tego dnia nie mogło być inaczej. Na starcie zawodów pojawili się: Ilona Radecka, Basia Sosna, Jacek Manteufel, Krzysiek Barcikowski, Krzysiek Wąsik i Arek Dylert. Bieg główny ukończyły 263 osoby, a pudło w kategorii wiekowej wywalczyła Basia Sosna z czasem 44:57.

 

 

WIĘCEJ...

23 stycznia 2016 r. odbyło się oficjalne podsumowanie sezonu biegowego 2015 jak i walne zebranie członków Grupy Malbork. Na zebraniu został wyłoniony nowy skład Zarządu, gdyż poprzedni zakończył swoją kadencję po 3 latach urzędowania, a także komisja rewizyjna.

 

WIĘCEJ...

INFO - Pliki Cookies

UWAGA! Nasz serwis używa cookies w celach statystycznych

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem