foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

MAJÓWKĘ CZAS ZACZĄĆ !!! ... Sobota 28.04.2018. Rano, 9:00, wyruszyliśmy zwartą drużyną by po raz pierwszy w tym roku obiec Malbork. Tak rozpoczęła się VI edycja "Biegu Po Twierdzy Malbork". Jest to impreza cykliczna, odbywająca się dwa razy w roku (wiosną i jesienią) dla wszystkich lubiących wyzwania, przygodę ale przede wszystkim dobrą zabawę w zwariowanym towarzystwie. "Twierdza" nie jest wyścigiem, nie biegniemy by uzyskać jak najlepszy wynik, tempo dostosowane jest do całej grupy. "Twierdza" to impreza dla każdego, zarówno początkującego jak i zaawansowanego biegacza.

WIĘCEJ ...

Galeria Foto z Wycieczki Biegowej

---> LINK DO GALERII FOTO & LINK DO TRASY <---

23 kwietnia 2017 po raz kolejny wyruszyliśmy na szlak. Tym razem Bieg po Twierdzy Malbork odbył się z pewnymi zmianami. Przede wszystkim odwróciliśmy kierunek naszej wycieczki. Zaczęliśmy przy kasach Zamku następnie kładką przeprawiliśmy się przez Nogat do Kałdowa i dalej polami aż do śluzy na Rakowcu, poprzez Piaski, Nową Wieś i Wielbark dotarliśmy do lasu, następnie ścieżką rowerową i bulwarem na Nogatem wróciliśmy do miejsca skąd zaczęliśmy biegową przygodę. Ta edycja zawierała więcej biegania niż łażenia po fortach i schronach. Łączny dystans całej pętli wyszedł grubo powyżej 30 kilometrów, pokonaliśmy go w czasie około 5 godzin.

WIĘCEJ...

Skoro się napisało, to w sumie nie ma, co pozostawiać w szufladzie. Zatem relacja z "Biegu po Twierdzy Malbork". W sumie autorstwo niejakich Bagginsów z noweli "Jakem żem popylał w te i na zad", ja tylko poprawiłem parę nieścisłości historycznych. Dnia dwudziestego drugiego gwiździernika roku trolli w świat wyruszyła drużyna, mająca zmienić losy świata...

Wszystko zaczęło się w lombardzie, gdzie niejaki hiszpański imigrant Sauron zastawił pierścienie jakoby po to, by spłacić długi. Trzy kupiły podobno elfy, ale ja was proszę, kto widział kiedykolwiek elfa? No dobra, czasem takie długonogie elfitki się trafiają i faktycznie lubią biżuterię. Siedem kupili podobno Krasnoludy z Izraela, a dziewięć przypadło ludziom, z czego trzy trafiły do Polski.

WIĘCEJ...

Dlaczego bieg po "Twierdzy Malbork"? Trzeba wiedzieć, że nasze miasto ma bogatą historię nie tylko związaną z Zamkiem Krzyżackim. Wokół tej wielkiej warowni jest wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Często biegamy nieopodal nawet nie wiedząc i ich istnieniu. Wystarczy troszeczkę zejść ze szlaku a można odnaleźć zabytki pochowane w lasach i na polach wokół miasta. Nie wspomnę już o atrakcjach, jakie serwuje sama przyroda. "Twierdza Malbork" to nie tylko Zamek, to też sieć instalacji obronnych wybudowanych przez zamieszkujących na tych terenach Niemców w XIX i XX w. Cały kompleks schronów, magazynów, fortów i baterii artylerii zamykający pierścień wokół miasta. Na obszarze blisko 20 kilometrów ciągnie się sieć fortyfikacji, które częściej odwiedzane są przez "złomiarzy" niż turystów. Warto to zmienić. Nasza wycieczka biegowa miała udowodnić, że w tych zabytkach istnieje ogromny potencjał poznawczy i warto o nie zadbać, odkryć na nowo i pokazać turystom....

WIĘCEJ...

INFO - Pliki Cookies

UWAGA! Nasz serwis używa cookies w celach statystycznych

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem