foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

Kiedy spotykają się biegacze rozmawiają tylko o jednym... :)

Pomysł zorganizowania spotkania klubu otwartego dla wszystkich chętnych zrodził się już w grudniu 2011 roku. Jeden z naszych zawodników Jarek, zaproponował abyśmy spotkali się z kimś o dużej wiedzy treningowej i przeanalizowali nasze bieganie.

Nie zastanawialiśmy się długo, zadzwoniłem do Piotra Sucheni, mojego przyjaciela z tras biegowych, trenera lekkoatletyki, prywatnie męża mojej serdecznej koleżanki Iwony, oboje mocno wspierają naszą inicjatywę zwaną powszechnie Grupą Malbork.


Piotr i Iwona Suchenia - połączyła ich pasja biegania

Dalej sprawy potoczyły się skokowo, Piotr bez wahania zgodził się zostać głównym prowadzącym spotkanie. Ustaliliśmy po kilku dniach wstępny zarys tematyki wykładów, oraz kilka propozycji terminu przeprowadzenia inicjatywy. Bardzo ucieszył mnie również odzew w naszym Klubie, wiele osób wyraziło chęć pomocy w przygotowaniu konferencji, co utwierdziło mnie że to świetny pomysł. Do inicjatywy przyłączyła się także firma Sylwestra Borkowskiego - BorteXSport z Wejherowa, skończyły się żarty zaczynało być poważnie.

Kolejnym krokiem było znalezienie odpowiedniego miejsca na konferencję, w tej sprawie zwróciłem się do Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych - Jana Stawickiego, który zgodził się udostępnić nam salę Konferencyjną w Centrum Konferencyjno - Sportowym "Przy Orliku". Piękna sala nowego obieku spokojnie mieszcząca 100 osób, zaopatrzona w sprzęt audio i video, była wszystkim czego potrzebowaliśmy.

WIĘCEJ...

Zgodnie z zapowiedzią ruszyliśmy z pierwszą z inicjatyw Grupy Malbork, zmierzającą do upowszechniania i promowania ruchu, oraz  aktywnego i zdrowego trybu życia. Analizując wszechogarniający kraj biegowy boom postanowiliśmy pójść z falą i zaproponować amatorom tej dyscypliny możliwość porozmawiania, oraz dyskusji na temat swojej pasji w szerszym gronie. Często rozpoczynający zabawę w bieganie, lub osoby już aktywne sportowo szukają informacji na temat treningu. Rynek obfituje w czasopisma o tej tematyce, wydano także kilka ciekawych pozycji książkowych. Zdecydowaliśmy się na zaoferowanie biegaczom, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności, poprawić kondycję lub wyniki albo zmierzyć się z nowym dystansem, możliwość poznania tajników tej dyscypliny na żywo. Wszak wiadomo, iż trening jaki prowadzimy niezależnie od jego celu, zaplanowany jest zawsze skuteczniejszy, zmniejsza ryzyko kontuzji i dodaje motywacji...

Spotkanie rozpoczęło się 17 marca 2012r. o godzinie 17:00 w Centrum Konferencyjno Sportowym Przy Orliku, na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku. W konferencji udział wzięły 72 osoby - za kilka dni gotowa będzie obszerna relacja, zdjęcia i film z Konferencji. Serdeczne podziękowania składamy dla Piotra Sucheni - Wykładowcy konferencji, Sylwestra Borkowiskiego - Właściciela Firmy Bortex Sport, oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnch nr 3, za współpracę z klubem i pomoc w realizacji celów statutowych.


INFO - Pliki Cookies

UWAGA! Nasz serwis używa cookies w celach statystycznych

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem