foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

BIEGOWE SPOTKANIE SYLWESTROWE Z GM

Foto. Rafał Łakomy

Foto. Ania Frankiewicz

W dniu 29 grudnia 2013r. po raz szósty zorganizowaliśmy Bieg Sylwestrowy z Grupą Malbork. Frekwencja dopisała, na wspólne potruchtanie stawiło się prawie 100 osób z naszego miasta oraz z Gdyni, Elbląga, Tczewa i Sztumu. W przygotowaniu galerie zdjęć i reportaż z imprezy. Zapraszamy niebawem.

 

WIĘCEJ...

40 BERLIN MARATHON

EIN MOMENT IN DER GESCHICHTE

Autor. Marek Mróz  Foto. Izabela Niedbala, Marek Mróz

ZDJĘCIE JEST LINKIEM DO CAŁEGO ARTYKUŁU

W dniu 29 września 2013r. ruszyliśmy na trasę jednego z największych maratonów na świecie, jubileuszowego 40 Berlin Marathon. Każdy z nas był  gotowy, aby pokonać królewski dystans, z podniesionym czołem. Każdy z nas wykonał wiele pracy i pokonał tysiące kilometrów przygotowując się do tego startu. Każdy z nas miał w sercu i w myślach inny cel, choć zmierzaliśmy do tej samej mety. Każdy z nas musiał walczyć samotnie, ale miał wsparcie w całej paczce trzymającej kciuki i dającej wielką moc. Ten dzień był dla nas wspaniałym świętem, pełnym magii biegania, kolejnym etapem realizacji naszej pasji, pasji, która czyni wolnym…

WIĘCEJ...

I PÓŁMARATON WYSPY SOBIESZEWSKIEJ

Foto. Joanna Dobrzycka

W sobotę 29 czerwca 2013r. z dystansem półmaratonu czyli 21 kilometrami i 97 metrami poprowadzonymi terenami wyspy Sobieszewskiej zmierzyło się dwoje naszych zawodników. Na starcie biegu stanęło dwóch naszych biegaczy - Wojciech Oliński i Marek Mróz. Do Sobieszewa wybrałem się w nadziei na udział w dobrze zorganizowanym półmaratonie, po szybkiej malowniczej trasie lecz kompletnie się rozczarowałem. Impreza przygotowana "naprędce", momentami wiele niebezpiecznych i niezabezpieczonych odcinków trasy pozostawia niezbyt pozytywne wrażenie. Wojtkowi udało się na tej trudnej piaszczysto betonowej surwiwalowej trasie zająć 6 miejsce w open i 3 w kategorii wiekowej. Ja potraktowałem bieg jako mocny trening przed jesiennym maratonem w Berlinie. Pozdrawiam, Marek Mróz.  

II BIEG TRZECH PLAŻ

Foto. Aneta Dominak

W Grudziądzu 29 czerwca 2013r. w biegu przełajowym na dystansie 7 kilometrów wystartował Zenon Kaszubowski. Trasa zawodów była bardzo malownicza i prowadziła dookoła Jeziora Rudnickiego, ze startem i metą usytuowanymi na tytułowej plaży. Zenon Kaszubowski pewnie wygrał swoją kategorię wiekową. Zawody organizuje Akademia Biegania i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grudziądzu. Więcej o biegu w LINK

WIĘCEJ...

VIII PÓŁMARATON WARSZAWSKI

Foto. Marek Mróz

W niedzielę 24 marca 2013r, wystartowaliśmy sporą ekipą w 8 Półmaratonie Warszawskim. 20 naszych biegaczy w tym 5 kobiet zmierzyło się z dystansem 21 kilometrów i 97 metrów, czyli klasycznym półmaratonem. Na uwagę zasługuje fakt, iż Warszawski Półmaraton był rekordowy co do ilości startujących osób. W roku ubiegłym ukończyło go 7174 zawodników, a w tym na mecie mimo arktycznych warunków zameldowało się 10074 osoby.... To niesamowite i wspaniałe jak bieganie opanowuje nasz kraj, coraz więcej osób zaczyna aktywnie i amatorsko bawić się w sport i biega dla zdrowia. Do Warszawy wybraliśmy się dzień wcześniej udając się od razu na biuro zawodów usytuowane w Pałacu Kultury, a po załatwieniu formalności rejestracyjnych i odebraniu pakietów startowych wylądowaliśmy "jak zawsze" u Wioli i Darka na Pasta Party :) Choć rano w dzień biegu temperatura za oknem wskazywała -15st.C nie wystraszyła naszej ekipy, części naszych zawodników udało się uzyskać nowe rekordy życiowe a debiutującym na tym dystansie ukończyć go bawiąc się doskonale bieganiem. Trasa była dobrze przygotowana i zabezpieczona, mimo pogody rodem z epoki lodowcowej dopisali nawet kibice. W Warszawie wystartowaliśmy również w klasyfikacji drużynowej, w której na wynik naszego zespołu złożyła się suma czterech najlepszych czasów naszych biegaczy w tym obowiązkowo jednej z pań, zajęliśmy w niej 36 miejsce na 113 zgłoszonych zespołów :)

ZAPRASZAMY DO FILMU Z PÓŁMARATONU

WIĘCEJ...

INFO - Pliki Cookies

UWAGA! Nasz serwis używa cookies w celach statystycznych

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem