foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

... trening według planu nawet złego, jest lepszy niż trening bez planu...

Trening biegowy jest z założenia prostym i nieskomplikowanym zadaniem czekającym na amatora tej dyscypliny sportu. Nic bardziej mylnego... O ile typowy amator tej dyscypliny zadowoli się standardowym przebiegnięciem swoim tempem określonej liczby kilometrów, biegacz  oczekujący rozwoju musi sięgać po różne bodźce treningowe, których jest sporo. W zależności od stawianych sobie przezeń celów, oraz poziomu zaawansowania może przyjmować różne formy, opierać się na wielu metodach i środkach prowadzących do zamierzonego skutku. Podstawą treningu biegacza jest są środki treningowe, określane w terminologii biegowej i planach najczęściej w formie skrótów, użytych również w niniejszym opracowaniu.

WIĘCEJ...

- Czyli jak zacząć z bieganiem -

Plan na 10 tygodni  3 akcenty w tygodniu -

od 2 do 30 min biegu :)

Optymalny układ Wtorek, Czwartek i Niedziela, można go oczywiście pozmieniać według własnych potrzeb i możliwości czasowych, ważne aby nie było dłuższej przerwy niż 2 kolejne dni, warto dodać basen lub jazdę rowerem. Podstawą jest również zakup dobrych butów do biegania.

UWAGA !

Przed rozpoczęciem aktywności fizycznej należy koniecznie zasięgnąć opinii lekarza specjalisty i wykonać dla własnego bezpieczeństwa podstawowe badania lekarskie z taką aktywnością związane.

WIĘCEJ...

INFO - Pliki Cookies

UWAGA! Nasz serwis używa cookies w celach statystycznych

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem