foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

ROK 2010

Pierwsze koszulki startowe przygotowanie na Bieg Świętojański w Gdyni w 2010. Grupa Malbork jeszcze w tym czasie formalnie nie istniała aczkolwiek iskra rzucona na podatny grunt rok wcześniej na półmaratonie w Pile zaczęła się już tlić. Ogień zapłonął kilka miesięcy później, w listopadzie 2010 rozpoczęła oficjalnie działalność organizacja, która do dziś rozpala pasję biegania wśród mieszkańców Malborka i okolic. Koszulki, które były wykorzystywane podczas powstawania grupy biegowej wraz z oficjalnym zarejstrowaniem klubu zostały zamienione na nowe ze specjalnie przygotowanym czerwono niebieskim logiem.

 

ROK 2011

Podczas pierwszego zebrania założycielskiego w listopadzie 2010 podjęliśmy decyzję o jednolitych strojach klubowych. Wiadomym było od samego początku by wyróżnić się na tle innych grup biegowych musimy mieć swoje logo oraz barwy. W tamtych czasach rynek biegowy dopiero się rozwijał, moda na ten rodzaj aktywności miała przyjść za jakiś czas i tak naprawdę wyboru sprzętu, jaki jest dziś nie było. Z pomocą przyszedł ówczesny prezes klubu Jarek Folta, część naszych nowych strojów była sponsorowana przez jego firmę. Pierwszy zestaw koszulek startowych i treningowych został przetestowany w już pierwszych miesiącach 2011. Białe koszulki biegowe służyły nam przez długi czas podczas wspólnych wyjazdów na zawody praktycznie aż do końca roku 2012. Aktualnie ten rodzaj wyposażenia stosowany jest w treningach, sporadycznie w zawodach.

 

ROK 2012

Rozpoczęliśmy kolejny projekt z unifikacją naszej grupy biegowej. Tym razem temat dotyczył odzieży zewnętrznej a dokładnie kurtek - wiatrówek. Założenia były takie żeby ten element garderoby służył przede wszystkim, jako znak rozpoznawczy Grupy podczas tzw "wejścia na biuro zawodów" oraz miał za zadanie dobrze chronić przed wiatrem i deszczem podczas rozgrzewki przedstartowej. Wielu z nas kurtkę wykorzystuje do dziś w trakcie zimowych treningów. Sprzęt ten pozyskaliśmy dzięki skutecznej akcji wspomagającej płynącej od naszych partnerów i sponsorów. Kurtki, mimo że już wysłużone są nadal na wyposażeniu zawodników Grupy Malbork.

 

ROK 2013

Wraz z początkiem roku 2013 nastąpiła całkowita zmiana wizualizacji naszych strojów startowych. Przyjęliśmy zasadę, że dominującym kolorem Grupy Malbork będzie czerwień. W ubiegłym sezonie wdrożyliśmy projekt związany z czerwonymi kurtkami tak, że wczesną wiosną 2013 zmiana koszulek również wiązała się z przyjęta linią kolorystyczną. Na wymianę sprzętu wpływ miało kilka czynników, po pierwsze: stare koszulki zużyły się przez te wszystkie lata, po drugie klub rozrósł się o nowych członków a model "startówek" zastosowany w 2011 już niestety nie był produkowany. Jedyną rozsądną decyzją była zmiana. Koszulki celem większej rozpoznawalności na zawodach zostały zaprojektowane tak by z daleka było widać, że biegnie zawodnik z Malborka. Duży logotyp Grupy Malbork na piersi i na plecach stał się znakiem rozpoznawczym naszej ekipy. Koszulki stosowane są do dziś. Nowe logotypy zastosowane na koszulkach z powodzeniem można wykorzystać do oznaczenia garderoby treningowej oraz gadżetów klubowych, ten uniwersalny zestaw sprawdza się wszędzie.

 

FLAGI

Dobrym przykładem wykorzystania logo i barw jest nasz kolejny projekt. FLAGI, które od września 2013 towarzyszą nam na wszystkich większych wyjazdach są doskonałym elementem wyposażenia, które wyróżnia Grupę Malbork wśród innych ekip biegowych. Czerwona Flaga jest nie tylko znakiem rozpoznawczym GM ale doskonałym narzędziem pomocnym podczas organizowanych przez klub "eventów", postawiona w widocznym miejscu służy jako punk zborny dla zawodników podczas zawodów, lekki i wysoki maszt z daleka przyciąga uwagę i jest doskonale widoczny.

 

 

ROK 2014

Kolejnym elementem stroju, który został wprowadzony by identyfikować członków Grupy Malbork wśród innych ekip biegowych były koszulki polo. Czerwone z charakterystycznym logiem oraz imieniem lub "ksywką" zawodnika. Koszuli polo zostały przygotowane z zamysłem stosowania podczas tzw. "wejścia na biuro zawodów". Taki reprezentacyjny strój na letnie dni, bawełniane przewiewne, w sam raz na ciepłe pory roku. Kolorystyka dobrana tak by komponowała się z kurtkami i "startówkami", krwisto-czerwona doskonale widoczna wśród tłumu innych biegaczy. Koszulki polo zadebiutowały podczas Nocnego Biegu Świętojańskiego w Gdyni i rewelacyjnie sprawdzają się do dnia dzisiejszego.

 

INFO - Pliki Cookies

UWAGA! Nasz serwis używa cookies w celach statystycznych

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem