foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

Grudzień to czas podsumowań wydarzeń mijającego roku. Miesiąc, w którym po ciepłych i słonecznych dniach pozostało tylko wspomnienie. Dziś możemy wrócić do tych wszystkich dobrych chwil za pomocą nowoczesnej technologii, jaką jest cyfrowa fotografia i video. Wspomnienia zarejestrowane na taśmie, kliszy lub w pamięci urządzenia odpowiednio można zmontować i poddać obróbce. Tak powstałe filmy są miłą pamiątka z kończącego się właśnie sezonu biegowego. Od jakiegoś czasu z kamerką na różnych zawodach możemy spotkać Marka. Ze swoich wypadów tworzy filmowe reportaże. Efekt jego pracy można zobaczyć na naszej stronie.

----> TUTAJ KLIKNIJ JAK CHCESZ ZOBACZYĆ WSZYSTKIE  FILMY !!!! ZAPRASZAMY !!!!  :)  <----

NO TO ... zBUTA ... W ostatnią niedzielę udanie "zaliczyliśmy" debiut w biegach na orientację. Las, który wydawał się znany, który obiegliśmy już niejednokrotnie podczas treningów zaskoczył nas pozytywnie swoim ogromem, mnogością ścieżek i dróg. Wydawało się, że bieganie na tak "niewielkim" obszarze to tylko formalność a odnalezienie wszystkich punktów kontrolnych to przysłowiowy "mały Pikuś" ...nic bardziej mylnego już od samego początku, pierwsze kilometry na leśnych duktach pokazały, że będzie to naprawdę wymagająca zabawa... Bieganie z mapą i kompasem, azymuty, szukanie po krzakach malutkich znaczników to super sprawa i naprawdę dobry trening..... na koniec ognisko, ciasto i ciepła herbata. Warto było niedzielę spędzić wśród drzew. Czterech śmiałków podjęło wyzwanie z czasem, dystansem i wilkami ponoć spuszczonymi tuż po starcie przez organizatorów.... PRZYGODA W LESIE !!!!  ... 

WIĘCEJ...

11 Listopada - Narodowe Święto Nieodległości Polski. W całym kraju odbyły się różne imprezy masowe związane z tym radosnym wydarzeniem, zarówno oficjalne jak i te trochę mniej. My biegacze świętowaliśmy tradycyjnie - na sportowo. Do wyboru w tym roku mieliśmy kilka miejscowości, w których odbyły się tzw. "Biegi Niepodległości".

Nie można pobiec we wszystkich, więc wybór sporej części GM padł na największy i najbardziej popularny, organizowany już od wielu lat i z roku na rok pobijający kolejny rekord frekwencji. Mowa tu oczywiście o Biegu Niepodległości w Gdyni. W tym roku na liście startowej pojawiło się blisko 7500 zawodników. Do pokonania znane z wcześniejszych edycji 10 kilometrów głównymi ulicami miasta oraz bulwarem nadmorskim. Wielkie święto biegania w Trójmieście.

Co nas czekało w tym dniu? Przede wszystkim niesamowity patriotyczny klimat związany z obchodami Dnia Niepodległości, finał całego GPX Gdyni, klika niespodzianek od organizatorów i moc emocji na trasie, na koniec integracja i uzupełnianie kalorii w tawernie... Co tu dużo pisać, każdy z nas przeżył ten dzień na swój biegowy sposób. Wspomnienia pozytywnych chwil udało się zebrać w ciekawym reportażu.... Miłego czytania zatem .... :)

WIĘCEJ...

W tym roku, pośród wielu biegów organizowanych z okazji odzyskania niepodległości (mamy w tym dniu chyba największy wysyp biegaczy startujących w jednym dniu w całym kraju) znalazł się „odświeżony” bieg w Malborku. „Odświeżony” ponieważ odbywał się tym razem w nowym miejscu i na większym dystansie biegu głównego.

Zawody zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malborku przy pomocy współorganizatorów – Urzędu Miasta Malborka, KS Active Malbork oraz firmy Folta. Start i meta zostały usytuowane przed Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 przy Pl. Narutowicza, a całe zaplecze w holu szkoły.

WIĘCEJ...

Ostatni niedzielny weekend obfitował w gorące wydarzenia zarówno w temacie sportu jak i polityki. W związku z faktem ze bliżej nam do rozgrywek i rozrywek sportowych skupimy się tylko na opisie biegania. A zatem trzy imprezy, w których wystartowali zawodnicy Grupy Malbork to: II Amber Expo Półmaraton Gdańsk, IV Półmaraton Nadwiślański Szlakiem Dolnej Wisły i Bieg po Zdrowie Dla Sylwii i Patryka w Malborku.

Koniec października to praktycznie już i koniec sezonu biegowego, większość zawodów, na które przygotowywaliśmy formę już się odbyła. Niby okres roztrenowania a jednak, jeśli tylko nadarzy się okazja można poprawić wyniki, tak było w Gdańsku. Idealne warunki pogodowe, szybka trasa i doskonale organizacyjnie przygotowana impreza blisko "domu". Na podbój Trójmiasta wyruszyła spora ekipa GM... przybyli, pobiegli ... no i wysypał się worek z rekordami.... "życiówki wykręcili": Paweł Szymkowiak, Barbara Sosna, Ilona Radecka, Patryk Skrzyński, Marek Dackiewicz, Damian Szwabe, Kamila Anaczkowska, Maciej Wiśniewski .. Tak trzymać, jest, co świętować.

Można tez trochę wolniej, bardziej rekreacyjnie i kameralnie. W tym kierunku poszedł Jacek Manteufel, który zaserwował sobie niedzielny poranek w malowniczym terenie. Półmaraton szlakiem wzdłuż koryta "Królowej Polskich Rzek" począwszy od miejscowości Walichnowy Małe aż do Tczewa. Ciekawa i wymagająca trasa, niesamowita atmosfera i odskocznia od wielkich masowych biegów. Pełen relaks w biegu.

Malbork w tym dniu zaoferował biegaczom kolejna imprezę, w której można było pomóc innym. Bieg charytatywny na dystansie 5 kilometrów, w którym nie liczył się wynik netto tylko ilość zebranych funduszy na realną pomoc w rehabilitacji leczeniu Sylwii Jażdżewskiej  i Patryka Spychalskiego. W zawodach wystartował Rafał Łakomy. Trasa została wytyczona podobnie jak w ostatnim biegu na terenie parku miejskiego. Spora dawka dobrej zabawy i pozytywnej energii.

ZAPRASZAMY DO OBSZERNEJ RELACJI Z ZAWODÓW :)

WIĘCEJ...

Ostatniej niedzieli 16 października 2015 odbył się jeden z największych maratonów w kraju, zaliczany do wielkiej piątki Korony Maratonów Polskich. W Poznaniu już po raz 16 dystans ponad 42 kilometrów pokonało 6242 zawodników w tym blisko 1000 kobiet. Ogólna frekwencja w porównaniu z 2014 nieznacznie zmalała, wzrósł za to udział kobiet. Święto biegania w stolicy Wielkopolski rozpoczęło sie juz w sobotę od otwarcia przedmaratońskiego Expo gdzie oprócz stoisk ze sprzętem, suplementami można było posłuchać wykładów o tematyce biegowej. Klimat i niezwykła atmosfera to atuty Poznania. Start w niedzielny poranek, chłodny początek rozgrzała niesamowita oprawa porównywalna do największych maratonów Europy Berlina, Paryża czy też Londynu. Tysiące dopingujących kibiców, szybka trasa, zespoły muzyczne to organizacyjny "majstersztyk", wizytówka poznańskiego maratonu. Niespodzianką, jaką od dłuższego czasu niestety nie jest nam dane oglądać było zwycięstwo zawodnika z Polski, przełamał swoim występem długoletnia dominację zawodników z czarnego lądu. Emil Dobrowolski z czasem 02:13:50 z blisko dwuminutową przewagą nad zawodnikiem z Kenii Robertem Langat wygrał bieg poprawiając swój rekord życiowy o 49 sekund. wśród kobiet wygrała Irene Chepkirui Makori z Keni z czasem 02:32:48, pierwszą Polką na mecie była Angelika Mach z czasem 2:42:15.

Na królewskim dystansie zadebiutował w tym dniu zawodnik GM Mariusz Stankiewicz. Swoje przeżycia i wrażenia z pierwszego starcia z maratonem opisał w reportażu. GRATULACJE MARIUSZ !!!! ... Teraz wiesz jak smakuje zwycięstwo po przekroczeniu linii mety...:  ZAPRASZAMY DO REPORTAŻU.

WIĘCEJ...

Dzisiaj mieliśmy przyjemność uczestniczyć w bardzo pozytywnej charytatywnej imprezie w Malborku. Udało nam się wspomóc swoją obecnością szczytny cel. Dziś nasz bieg dedykowaliśmy Miłoszowi Wlazło. Chłopak od 6 roku życia walczy z guzem mózgu. W 2006 roku przeszedł operację, guza usunięto wraz z przysadką mózgową, przeszedł też serię naświetlań i chemioterapii w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Niestety, po 7 latach nastąpił nawrót choroby i bardzo poważne powikłania. Mimo kolejnych ciężkich operacji stan zdrowia Miłosza jest krytyczny i wymaga on ciągłego kosztownego leczenia. Cały dochód z opłaty startowej został przeznaczony na leczenie Miłosza. Rywalizacja dzisiejszego dnia poszła na drugi plan, najważniejsze było wsparcie dla "Młodego" i rodziców. Takie chwile jak ta dzisiaj utwierdzają w przekonaniu, że warto pomagać, warto dzielić szczęście z innymi, warto wspierać i dawać otuchę..Naprawdę warto.

Zapraszamy do galerii zdjęć z imprezy.

W ciągu ostatnich kilku tygodni odbyły się w dwie imprezy maratońskie, w których startowali zawodnicy Grupy Malbork. Pierwszą z nich był debiutancki „1 PZU Maraton Szczeciński”, drugą kultowy i jeden z największych w Polsce 37 PZU Maraton Warszawski. Relacja z wydarzeń w artykule, zapraszamy :)

WIĘCEJ...

To już ostatnie godziny przed wielkim finałem. Droga, jaką pokonał Przemek by dotrzeć tam gdzie jest teraz była długa, kręta i wyboista. Tysiące kilometrów przebiegnięte w ramach treningów i zawodów, setki godzin spędzonych na ćwiczeniach wzmacniających ciało i umysł, praca każdego dnia by 10 września stanąć na starcie największego wyzwania... Ponad 800 kilometrów z południa Polski na północ... Podróż z Morskiego Oka do plaż na Półwyspie Helskim...   i tylko 10 dni, 10 dni, w których może zdarzyć się wszystko... Jeden bieg, jeden człowiek i jeden cel... Pomoc... :)

WIĘCEJ...

W ciągu jednego dnia udało nam się wystartować w czterech imprezach w różnych miejscowościach. Reprezentanci Grupy Malbork brali udział w trzech półmaratonach i zawodach triatlonowych na dystansie 1/2 IronMan. W tym dniu nie tylko długość trasy odgrywała kluczową rolę, przeciwnikiem, z którym niejednokrotnie trzeba było się zmierzyć stała się pogoda. Deszcz i wiatr towarzyszył nam podczas rozgrywki i stanowiła kluczowy element testujący wytrzymałość i hart ducha. Mimo przeciwności wszyscy dotarli do mety uzyskując rewelacyjne wyniki, posypały się "życiówki" i debiuty. To był dobry dzień mimo wody z nieba, wiatru i chłodu.

Zapraszamy do relacji z zawodów....

 

WIĘCEJ...

30 sierpnia odbyła się III edycja 10 kilometrowego biegu ulicami Malborka. Impreza z Okazji Święta Lotnictwa Polskiego wpisała się już w biegowy kalendarz i razem z wiosenną "Piątką" z Okazji Dnia Kobiet jest ciekawą ofertą sportową na naszym lokalnym podwórku. Trasa tegorocznej edycji została wytyczona w parku miejskim, bulwarem nad Nogatem oraz ulicami Malborka, start i meta na stadionie lekkoatletycznym przy ul Toruńskiej. Organizacja imprezy jak na Bazę Lotniczą przystało - po wojskowemu, czyli wszystko dopięte na ostatni guzik. Zawody rozpoczęły się około godziny 9 od konkurencji dla dzieci i młodzieży, start głównej atrakcji przewidziano na godzinę 12. Pogoda dopisała tzn, dopisała kibicom raczej... biegaczom niekoniecznie. Dzień był niezwykle upalny, duszny i bezwietrzny, niebo bezchmurne... Pełnia lata, warunki iście piknikowe. Nie przeszkadzało to w niczym i ponad 300 zawodników punktualnie w samo południe po strzale startera wyruszyło na trasę.

WIĘCEJ...

Sierpień, drugi miesiąc wakacji, mimo niesprzyjających warunków pogodowych.... upały, upały, upały Grupa Malbork nie próżnowała, codzienne treningi, starty w zawodach, organizowaliśmy też nocne biegi terenowe w Malborku. Praktycznie w sierpniu, co tydzień reprezentacja GM gdzieś się pojawiała i to nie tylko na biegach krótkich dystansów, w tym miesiącu "zaliczyliśmy" maraton i ultra, było pływanie i jazda na rowerach. Aktywne wakacje i mocny trening w tych upalnych tygodniach zaprocentuje jesienią na maratonach i "połówkach", w których mamy zamiar wziąć udział. W artykule krótki wykaz najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w sierpniu.

WIĘCEJ...

Tradycyjnie w dniu 15 sierpnia odbył się XXI Maraton Solidarności, który ze względu na panujące warunki został, przez niektórych nazwany „Pustynnym”. No cóż „taki mamy klimat”. Impreza rozpoczęła się o godzinie 9:00 uroczystościami pod Pomnikiem Pamięci Ofiar Grudnia  70’ w Gdyni. Wzięły w niej udział m.in. 4 osoby ,które ukończyły wszystkie dotychczasowe Maratony Solidarności. Bardzo punktualnie o 9:30 po uprzednim „wstecznym odliczaniu” nastąpił strzał startera no i... Początkowo gorąco ale z możliwością znalezienia cienia, od 11-tej upał i „patelnia”. Biorąc pod uwagę warunki od początku (mając przykre doświadczenia z przeszłości) zakładałem wolniejsze tempo i raczej walkę o dobre miejsce niż czas. Pierwsza polowa w 1:25:36 , druga trochę wolniej i ostatecznie z czasem 2:55:55 zająłem 14 miejsce open i 2 miejsce w kategorii M40. To naprawdę duża satysfakcja być nagrodzonym na scenie we wspaniałym otoczeniu fontanny Neptuna na Gdańskiej Starówce. Podsumowując jest to bieg o specyficznym klimacie, szczególnie finisz na Długim Targu jest niesamowity. Organizacja biegu niestety „trójkowa”. Apel do organizatorów o punkty z napojami co 2,5km ( nie co 5km ) oraz lepsze zabezpieczenie trasy. Te dwa punkty są kluczowe dla zdrowia i życia zawodników. Więcej szczegółów na stronie: http://www.maratongdansk.home.pl/.

foto: Arkadiusz Kulewicz (www.poruszeni.pl)

KRZYSZTOF BARCIKOWSKI

21 Międzynarodowy Maraton Solidarności - 15-08-2015 - Gdańsk (42.195 km)
LpImię i NazwiskoMiejsce w OpenCzas nettoMiejsce w kategorii
1Krzysztof Barcikowski14/72202:55:54 3 (M40)

Wakacje, lato, słońce, upały... To wszystko, czego możemy doświadczyć tylko raz w roku, to najfajniejszy i najprzyjemniejszy okres w całym sezonie biegowym. Wystarczy tylko wciągnąć buty na nogi, czapkę wcisnąć na głowę, okulary przeciwsłoneczne na nos i już można wyruszyć na trasę, bez kurtek, grubych spodni, szalików i rękawiczek... Lato... Wakacje... Pełna swoboda i radość biegania. Czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień są miesiącami, w których odbywa się najwięcej zawodów, mamy do wyboru praktycznie wszystkie dystanse i dyscypliny. Począwszy od krótkich, "piątek i dyszek" a skończywszy na mega wielkim i trudnym triathlonie lub ultramaratonie górskim. Dla każdego coś miłego. Pierwsza połowa wakacji już za nami, poniżej przegląd startów naszych zawodników. Jesteśmy obecni praktyczne w każdej dyscyplinie... taplamy się w błocie, biegamy charytatywnie i przez przeszkody, szybko, wolno i na maksa, dla zabawy i całkiem na serio ... Jesteśmy sprinterami, maratończykami i ludźmi z żelaza .... chcesz dowiedzieć się, co robiliśmy?   czytaj dalej ... kliknij WIĘCEJ ... :)

WIĘCEJ...

Początek lipca wiąże się zawsze z kultowym wyjazdem do Kretowin. Impreza o wdzięcznej nazwie "Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie" na dobre zagościła w kalendarzu biegowym Grupy Malbork. Ten wyjazd to nie tylko zawody sportowe, ale spotkanie integracyjne z wieloma ludźmi, z którymi tylko przelotnie widzimy się na imprezach biegowych. Kilka dni nad krystalicznie czystym jeziorem daleko od cywilizacji są doskonałym rozpoczęciem wakacji i letniego sezonu startowego. Kultowość "Narni" to nie tylko sielanka i ładowanie energii na plaży, to także wymagający siły i determinacji bieg na dystansie ponad 30 kilometrów w bardzo trudnym technicznie terenie. Pierwszy etap to pagórkowate 16 km asfaltu i "zemsta Teściowej" na deser, czyli blisko półkilometrowy podbieg o sporym nachyleniu... Drugi etap i kolejne utrudnienie to tzw "Patelnia", szutrowa wiejska droga bez żadnej osłony i cienia... Tylko Ty i palące słońce... A trzeba przyznać, że Kretowiny słyną z wysokich temperatur... Od 4 lat sprawdza sie ten sam schemat... Co najmniej 30 stopni Celsjusza to norma na tej trasie... Same zalety. Oprócz tych stałych niespodzianek można załapać się dodatkowe atrakcje takie jak przejazd wozu z gnojem, albo przemarsz bydła, zamknięte rogatki, bo akurat jedzie pociąg, strażaków polewających wodą prosto z wozu bojowego, spontaniczne punkty nawadniania z zimna woda ze studni i piwem... i wiele, wiele innych. Na mecie czekają piękne nagrody i mnóstwo arbuzów do zjedzenia....

A jak było w tym roku? Chcesz wiedzieć? ... kliknij WIĘCEJ ... :)

WIĘCEJ

Kolejny weekend biegowy za nami. Bardzo intensywnie "przepracowany" przez zawodników z Klubu. Tym razem na startowaliśmy o odmiennej porze dnia niż dotychczas ... Świętojańska Noc w trzech odsłonach. Spora grupa "sprinterów" tradycyjnie uklepywała asfalt w Gdyni no i posypały się życiówki. Marek wybrał się do Bażantarni pokręcić pętle z pałeczką... Czyli sztafeta Enduro a Przemo wybiegał sobie około 150 km ze Szczecina do Kołobrzegu. Dla każdego coś miłego, najważniejsze że wszyscy zadowoleni z wysiłku, naładowani maksymalnie endorinami weszli w kolejna fazę biegowego roku ...LATO, LATO !!! LATO PRZYSZŁO !!!! ... najpiękniejsza pora roku Słońce !!!Ciepło!!! Długie dni !!! ...na horyzoncie już Kretowiny i oblot jeziorka Narie .... STOP ... wybiegłem trochę w przyszłość ... WRÓĆ !!! Na dziś kilka tekstów z odbytych już zawodów ... relacja Arka z Gdyni, film Marka z Enduro i trochę statystyk ... NO TO LECIMY z tematem !!!

WIĘCEJ...

Nie samym bieganiem człowiek żyje, od czasu do czasu trzeba się "sponiewierać" w całkiem inny sposób. Modne od niedawna stały się imprezy polegające na pokonaniu trasy najeżonej różnymi przeszkodami. Oprócz standardowego biegania zawodnik musi przełazić przez płoty, pokonywać terenowe niespodzianki w postaci bagien, rowów melioracyjnych i krzaków, czołgać się po ziemi, skakać, wspinać i robić wiele, wiele różnych często wymagających siły wygibasów by pokonać terenową przeszkodę. Co taki bieg daje?... po pierwsze niesamowitą frajdę, bo można się potaplać w błocie jak za dawnych dobrych czasów, po drugie niesamowitą frajdę z pokonania różnych trudnych przeszkód, których w normalnym treningu biegowym nie doświadczysz... po trzecie niesamowitą frajdę, bo w takich zawodach często bardziej liczy się współpraca miedzy biegaczami niż końcowy wynik. Wiele by wymieniać zalet, po prostu samemu trzeba tego doświadczyć.... Ilona Radecka, Barbara Sosna, Arkadiusz Dylert już wiedzą, z czym to się je i jak smakuje... Poniżej kilka słów o zawodach, w których brali udział... TERENOWA MASAKRA & WYMIATACZE !!!!!

WIĘCEJ...

27 czerwca w Bydgoszczy odbył się drugi bieg cyklu "KWARTET BIEGOWY 2015". Na cykl 4 biegów składają się Run Myślęcinek (10km), Bydgoszcz na Start (10km), Bieg Nocny (10km), Półmaraton Bydgoski (5km i 21km). W zawodach wystartowali Elżbieta i Radosław Meryk. Dziesięciokilometrowa trasa biegu została poprowadzona ulicami Bydgoszczy ze startem i meta na stadionie lekkoatletycznym. W zawodach wzięło udział blisko 1200 zawodników. W tym dniu dobrą formą wykazała się Elżbieta i pokonała odległość 10km poprawiając swoje dotychczasowe wyniki. Nowa "życiówka" to 01:02:40 GRATULUJEMY !!!! ...

3 Bieg Nocny - 27-06-2015 - Bydgoszcz (10 km)
LpImię i NazwiskoMiejsce w OpenCzas nettoMiejsce w kategorii
1Radosław Meryk496/113000:47:39 103 (M40)
2Elżbieta Meryk1098/113001:02:40 (rż) 54 (K40)

 

INFO - Pliki Cookies

UWAGA! Nasz serwis używa cookies w celach statystycznych

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem