foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

W ostatnią niedzielę października u naszych sąsiadów zza Wisły odbył się malowniczy i zarazem ekstremalny półmaraton organizowany przez Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie. Dlaczego malowniczy i ekstremalny? O tym poniżej – zapraszamy do relacji z zawodów.

WIĘCEJ ...

Po ilości wpisów ktoś mógłby pomyśleć, że się obijamy. W końcu są wakacje. Ale nie ma wakacji od biegania! W sezonie letnim kalendarz imprez sportowych jest bardzo bogaty. A, że lato, to może warto by dorzucić coś do tego biegania? Zapraszamy do relacji jednego z naszych zawodników ze Sztumskiego Aquathlonu, który odbył się w sobotę 30 lipca.

 

WIĘCEJ...

Start w jednym z największych i prestiżowych maratonów w Polsce zaplanowałem pod koniec ubiegłego roku. Plan był prosty – złamać barierę 3 godzin i 20 minut, albo przynajmniej się do niej zbliżyć.

Założenia treningowe przychodziły na bieżąco, a w miarę zbliżającego się dnia startu narastały wątpliwości (zwłaszcza dzięki niektórym kolegom z klubu :)). Kilometraż treningowy może niewielki, bo od początku roku nieco, ponad 800, ale w mojej ocenie bardzo wartościowy. Większość treningów zrobiłem wstając rano przed pracą, kosztowało mnie to zwłaszcza w mroźne dni oraz pod koniec okresu przygotowawczego nie lada wysiłku. Tutaj ukłon w stronę Krzyśka Barnasia, który pomógł mi w kluczowych momentach swoim towarzystwem na treningu. Niestety im bliżej startu, tym bardziej zacząłem odczuwać, co to znaczy „samotność maratończyka”. Ale może to i dobrze, dzięki temu zahartowałem nie tylko swoje chude ciało, ale również mózgownicę, która w kluczowych momentach maratonu odgrywa najważniejszą rolę.

WIĘCEJ...

...Polska Niemcy 2:0...

12 października 2014 r. w stolicy Wielkopolski odbył się jeden z najliczniej obsadzonych maratonów w Polsce. Uczestniczyła w nim spora grupa z naszego klubu, a część z nich postanowiła wybrać właśnie Poznań na miejsce swojego debiutu na tym królewskim dystansie. Był to wybór bardzo dobry, ponieważ zaplecze organizacyjne, jakim dysponuje to miasto w postaci Międzynarodowych Targów Poznańskich jest w stanie przyjąć niezliczoną grupę biegaczy z całego świata. Towarzyszące temu wydarzeniu targi sportowe, klimat, jaki tam panuje udzielał się już w przeddzień startu.

WIĘCEJ...

INFO - Pliki Cookies

UWAGA! Nasz serwis używa cookies w celach statystycznych

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem