foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

Foto. Rafał Łakomy

W dniu 26 maja 2013 zorganizowaliśmy po raz drugi bieg w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Imprezę zorganizowaliśmy w celu promocji coraz bardziej popularnego biegania, nordic walking i  ogólnej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Postawiliśmy na sprawdzony schemat imprezy połączonej z po biegowym "piknikiem" mającym na celu integrację osób biorących udział w zawodach. W organizację biegu zaangażowało się sporo osób z naszego klubu, ale przeprowadzenie go w formie jaką przyjęliśmy nie byłoby możliwe bez wparcia z zewnątrz.

Miejsce całej biegowej zabawy zapewnił nam Malborski Ośrodek Sportu i Rekreacji, dzięki któremu mogliśmy sprawnie przygotować biuro zawodów, zabezpieczyć imprezę medialnie, udostępnić wszystkim ognisko oraz stoły i ławy do po biegowego pikniku. Dzięki wsparciu Drukarni HELDRUK mogliśmy również sprawnie rozpropagować naszą biegową zabawę poprzez przygotowane plakaty. Zaplecze "pikinkowe" czyli napoje i kiełbaski pozyskaliśmy dzięki wsparciu PiA Michna i Ameat. Dzięki pomocy takich instytucji jak Biegosfera z Gdańska, firmie SKF producentowi łożysk i uszczelniaczy, studiu ruchu SportLive z Malborka, Starostwu Powiatowemu i Malborskiemu Welcome Center, mieliśmy również wiele nagród do losowania wśród wszystkich uczestników akcji. Wsparło nas również Muzeum Zamkowe umożliwiając poprowadzenie części trasy przez fosę i międzymurze zamku, medialnie pomogło nam także Radio Malbork, TV Malbork i portal Malbork7. Uzyskaliśmy również profesjonalną pomoc w postaci punktu masazu, prowadzonego przez profesjonalnego rehabilitanta. Pozostałe sprawy zapleczowo-organizacyjne wzięliśmy w swoje ręce, a za zaangażowanie w pracę, bezinteresowne poświęcenie swojego czasu chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować naszej ekipie :)

WIĘCEJ...

Foto. Marek Mróz

20 maja 2012r. odbył się bieg w ramach akcji Polska Biega, którego byliśmy głównym organizatorem, wraz z Malborskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Bieg przeprowadziliśmy na pięcio kilometrowej trasie, której część wiodła przez Zamek w Malborku. Imprezę przeprowadziliśmy zgodnie z regulaminem bez rywalizacji, w formie rekreacyjnej w tempie dostosowanym do możliwości wszystkich osób. W zawodach udział wzięło i ukończyło 73 biegaczek i biegaczy, nie tylko z naszego miasta. Bieg rozpoczął się o godzinie 16:00 na terenie OSiR, biegacze wyruszyli prowadzeni przez członków Grupy Malbork, poruszając się deptakiem nad Nogatem, następnie wbiegając do fosy Zamku Malborskiego. Po wybiegu z fosy i obiegnięciu kościoła św. Jana, wszyscy wbiegli na teren Zamku gdzie wiodła dalsza część trasy. Ostatni odcinek biegu to powrót deptakiem i pętelka biegu poprowadzona w parku. Na mecie na wszystkich czekała woda, a po biegu uczestnicy zostali zaproszeni do ogniska na pieczenie kiełbasek. Odbyło się także losowanie nagród ufundowanych przez naszych współorganizatorów w tym roweru, albumów, broszur sportowych i koszulek akcji Polska Biega. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, przyłączenie się do akcji i zapraszamy do biegania.

WIĘCEJ...

INFO - Pliki Cookies

UWAGA! Nasz serwis używa cookies w celach statystycznych

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem