foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

Przeglądając ostatnio zasoby komputera zauważyłem, że w nawale różnych spraw zapomniałem o tym, iż nie opublikowałem zdjęć z naszego sierpniowego wyjazdu w Karkonosze.... Właściwie to jest teraz zima i pora raczej chłodna tak wiec gorące letnie fotki powinny troszkę ocieplić te styczniowe dni... Zapraszam do galerii ..."ULTRAMARATON KARKONOSKI 2014" i nie tylko...

-"Franek"-

XVI Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie, to jedna z kultowych imprez, w których regularnie bierzemy udział. W tym roku na nasz klubowy wyjazd zabraliśmy kamerę, celem wiadomym... Pierwszy montaż powstał szybko, na obecny przyszło nam troszku poczekać. GRUPA MALBORK SUBMARINE, który również znajdziecie na stronie Pasja Czyni Wolnym, to wodny relaks już po biegu. Na film z biegu przyszło jednak trochę poczekać, doba ma tylko 24 godziny a ostatni natłok obowiązków nie pozwalał na  spokojne ogarnięcie tematu przez montera...
Dziś za oknem temperatury na - ... zapraszamy do przypomnienia sobie jak to jest, kiedy temperatura otoczenia zbliża się do + 40. Może odnajdziecie się na filmie, może zachęci on Was do udziału w w tym biegu ? Jednego możecie być pewni jak już raz pojedziecie do Narnii... to na pewno tam wrócicie. Obszerniejsze info o biegu i filmie na Pasja Czyni Wolnym. Zapraszamy do Narnii :)

 

Czwórka naszych biegaczy reprezentowała Grupę Malbork podczas przełajowych zawodów w Łebie. Jak poszło naszej ekipie ? Zdecydowanie nieźle... relację nadesłała Aneta Dominiak - Dziękujemy i Gratulacje :)

W dniu 29.11.2014 roku udaliśmy się na Finał Pucharu Bałtyku w Biegach Przełajowych, który odbył się w Łebie na dystansie 10 km. GM reprezentowali : Jarosław Folta czas 35:57(4 w open, I w kat. wiekowej), Zenon Kaszubowski czas 37:44 ( 8 w open, I w kat.wiekowej), Ryszard Osiński czas 39:32(13 w open, II w kat. wiekowej) i Agnieszka Stolarów czas 45:12 ( 45 w open, 5 wśród kobiet i I w kat. wiekowej). Bieg ukończyło 117 osób. Wygrał Mariusz Borychowski. Pozdrawiam - Aneta.

No i ruszył sezon na zimowe bieganie w Sztumie. To już XVI edycja tego cyklu. Jak co roku do sąsiedniego miasta wybrała się spora grupka naszych zawodników by "poszaleć" na bardzo wymagającej trasie wokół jeziora Sztumskiego.

Podobnie jak w roku ubiegłym cykl biegów składa się z 4 etapów. W listopadzie, grudniu, styczniu i lutym ekipa z Zantyra stara się by biegacze nie zapomnieli, że sezon startowy trwa cały rok i profesjonalnie nas motywują. Impreza jest zorganizowana tak by mogli wziąć w niej udział zarówno biegacze jak i "nordic walk'erzy", seniorzy, juniorzy, dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych. Po biegu organizator serwuje wspaniały posiłek regenerujący, jest gorąca grochówka, herbata, drożdżówki i chleb ze smalcem, losowane są upominki od sponsorów.

WIĘCEJ...

Wraz z nastaniem jesiennej aury pogodowej rozpoczęliśmy zajęcia funkcjonalne, włączając w trening zadania ogólnorozwojowe ukierunkowane na poprawę sprawności ogólnej. Zajęcia prowadzimy korzystając dzięki uprzejmości Dyrekcji z sali Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Malborku. W ramach naszych zajęć "zaopiekowaliśmy" się adeptami biegania i wkręcamy ich w ten mega pozytywny nałóg. Zapraszamy do relacji i filmu na Pasja Czyni Wolnym - LINK.

Więcej informacji o naszych treningach w zakładce - TRENING.

11 listopada 2014 Dzień Niepodległości świętowaliśmy biorąc udział w wielu biegach ulicznych. Tak się w tym roku złożyło, że nasi zawodnicy startowali nad morzem w Gdyni, na drugim krańcu Polski w górach w Zakopanem oraz w rodzinnym mieście Malborku. 

 

Gdynia. Ostatni bieg z cyklu "GPX Gdyni w Biegach Ulicznych - Bieg Niepodległości"

Można śmiało powiedzieć, że Gdynia ostatnio stała się "Mekką Pomorza" w biegach na 10 km. Ten bardzo popularny dystans oraz świetna trasa i dobra organizacja przeciąga z roku na rok coraz więcej miłośników biegania. W Dniu Niepodległości na starcie stanęło około 7000 zawodników. Bieg główny rozpoczął się punktualnie o godz. 15.00 strzałem z armaty ORP Błyskawica. Pierwszym zawodnikiem, który zameldował się na mecie z czasem 00:30:13 był reprezentant Polski - Łukasz Kujawski. 26-letni zawodnik broniący barw SKLA Sopot. Rywalizację pań z czasem 00:34:48 wygrała Marta Krawczyńska zawodniczka pochodząca z Malborka aktualnie reprezentująca klub LLKS Smętowo.

WIĘCEJ...

 

30 SUPER MARATON KALISIA

Autor. Przemysław Ignaszewski    Foto. Tomasz Smolak

W piątkowe przedpołudnie wesoły pojazd pod kierownictwem KZK, wyrusza w kierunku Kalisza, gdzie wraz z Marcinem F. mam wziąć udział w ostatnich zawodach tego sezonu. Wybór padł na Supermaraton Kalisia, który nie ukrywam był niegdyś moim nieosiągalnym marzeniem startowym. Na miejscu spotkaliśmy się z Agatą i Tomaszem, który towarzyszył swojej małżonce w stukilometrowym debiucie i od tego momentu zaczęła się nasza przygoda :)

 

Plan był bardzo prosty i przejrzyście jasny : Nasza trójka ( Agata, Marcin, Przemek ) miała pokonać 100km, Madzia zajmować się serwisem, a Tomek oprawą fotograficzną. Wieczorem odbyliśmy niekoniecznie szybką odprawę techniczną w hotelowym pokoju i około 23:00 oddaliśmy się Morfeuszowi w objęcia. Sobota przywitała nas mroźnym, ciemnym porankiem i atrakcją w postaci skrobania szyb w samochodzie ( Madzia i jej płyta ). O godz. 5:40 przechadzaliśmy się w Blizanowie w okolicy szkoły, skąd miały nas zabrać autobusy do Jarantowa gdzie umiejscowiony był start biegu... Zapraszamy do artykułu - Zdjęcie jest linkiem.

I PÓŁMARATON GDAŃSK

... Na luźnym zawieszeniu ...

Autor. Marek Mróz         foto. Aleksandra Łakomy i Marek Mróz

 foto. Aleksandra Łakomy

Niedzielne przedpołudnie 26 października 2014r, to nasz kolejny biegowy start, tym razem na dystansie półmaratońskim. W Gdańsku pobiegli - Kamila Anaczkowska, Wojciech Tołkacz, Rafał Łakomy, Patryk Skrzyński i Marek Mróz. Zapraszamy do reportażu na Pasja Czyni Wolnym - Zdjęcie jest linkiem.

WIĘCEJ...

II GRODZISKO CROSS

Foto. Aneta Dominiak

W dniu 21.09.2014 roku odbył się II Bieg Grodzisko Cross w miejscowości Owidz k/ Starogardu Gdańskiego. Bieg rozegrano na dystansie około 5 kilometrów o podłożu brukowym, szutrowym oraz leśnymi ścieżkami. Grupę Malbork reprezentował Zenon Kaszubowski, który uplasował się na 12 miejscu open z czasem 17:45 i zajął I miejsce w kategorii wiekowej. Bieg ukończyło 125 osób. Wygrał Patryk Sowiński z Tczewa. Gratulujemy.

WIĘCEJ...

II BIEG Z OKAZJI ŚWIĘTA LOTNICTWA


Foto. Ania Frankiewicz

31 sierpnia 2014r w Malborku odbył się II Bieg z Okazji Święta Lotnictwa, rozgrywany tradycyjnie na dystansie 10 km. Za kilka dni artykuł z naszego udziału, tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa Ani :) 

ENDURO MAN 2104

... Bażantarnia i Belweder ...

Autor. Marek Mróz

ZAPRASZAMY DO ARTYKUŁU - ZDJĘCIE JEST LINKIEM

"Ukryta Siła" - autorstwa Richa Roll'a biografia, opowiadająca o transformacji z zapyziałego kanapowca w jednego z najwytrzymalszych ludzi na świecie, to książka w której pierwszy raz zetknąłem się z określeniem ULTRAMAN... Zawody, w których udział opisuje Roll, to w sumie mocno rozbudowany Iron Man - połączenie 10 km pływania, 276 km jazdy rowerem i 84 km biegu rozgrywane w ciągu trzech dni. Kiedy usłyszałem o imprezie Enduroman w Elblągu, od razu myślowo odniosłem się do tej lektury i zacząłem kombinować...

WIĘCEJ SIERPIEŃ

AQUATHLON W SZTUMIE

Foto. Maciej Frankiewicz

W dniu 26 lipca 2014r. wystartowaliśmy w II edycji Sztumskiego Aquathlonu. w Sztumie organizowanym przez Arkadiusza Piróg i Seweryna Jażdżewskiego z LKS Zantyr Sztum. Mimo niesprzyjającej aury pogodowej chłopakom udało się ogarnąć kolejny raz świetną imprezę, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Główna atrakcja zawodów, w której wystartowałem wraz z grupą kolegów z Grupy Malbork i przyjaciół z tras biegowych to wspomniany aquathlon, czyli połączenie pływania na dystansie ok 700 metrów i 4,7 kilometra biegu wokół Jeziora Sztumskiego. Oczekujemy na oficjalne wyniki.


Zapraszam do materiału filmowego, który nakręciłem podczas zawodów, to świetna impreza i na pewno wrócimy tam za rok :) Serdecznie Pozdrawiam - Marek Mróz

WIĘCEJ...

II BIEG 3 PLAŻ W GRUDZIĄDZU

28 czerwca 2013r. w Grudziądzu wystartowała kolejna trzecia już edycja organizowanej przez tamtejszą Akademię Biegania świetnej biegowej imprezy, jaką jest Bieg 3 Plaż. W zawodach wystartował Zenon Kaszubowski, który zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Trasa biegu wiedzie wokół malowniczego jeziora Rudnickiego, częściowo jest to dystans crossowy. W biegu uczestniczyli również Przemek Ignaszewski i Marek Mróz. Więcej informacji w LINK

XXIII MARATON W LĘBORKU

 

Foto. Rafał Sobiesiak

22 czerwca w Lęborku odbyła się kolejna, juz 23 edycja Maratonu Ekologicznego pamięci Tomasza Hopfera. Specyfika tego biegu polega na tym, że poprowadzony jest na terenie okolicznych gmin, na trasach lokalnych, to nie jest bieg miejski gdzie dba sie o to by zawodnik miał w miarę komfortowe warunki startowe, płaski profil trasy, mnóstwo stref kibiców, osłonę od wiatru czy deszczu. Tu nie ma tłumów biegaczy, którzy mogą sie wspierać w momencie kryzysu. Maraton Lęborski należy do jednych z najtrudniejszych w Polsce, pagórkowata trasa z mnóstwem podbiegów, odkryty teren gdzie podczas upałów czy wiatrów trzeba walczyć nie tyko z własnymi słabościami, ale i przeciwnościami natury. Ciekawostką jest to, że w zawody te są również Mistrzostwami Polski w kategorii Masters, już od 18 lat stają tu najstarsi zawodnicy by zmierzyć sie z trasą oraz ze swoimi rówieśnikami. W 2013 w kat M45-49 Krzysztof Barcikowski - Prezes Klubu Biegacza Grupa Malbork zdobył tytuł Mistrza Polski weteranów, w tym roku ponownie stanął na starcie maratonu. Niestety w tym razem nie udało obronić sie tytułu mistrzowskiego, ale z rewelacyjnym czasem 2:51:47 Krzysztof wpadł na metę i zgarnął srebro.  W ogólnej klasyfikacji OPEN był 30 na blisko pół tysiąca osób, które ukończyły bieg. Maraton był też sprawdzianem formy dziennikarzy jak i żołnierzy, bowiem w tym dniu odbywały sie również Mistrzostwa Polski tych formacji.

WIĘCEJ...

PÓŁMARATON GÓRSKI W JEDLINIE - ZDROJU

czyli… O tym, jak wzbiłam się na szczyty Gór Wałbrzyskich

Autor. Alicja Walendziak   Foto. Ryszard Walendziak

ZAPRASZAMY DO ARTYKUŁU ALICJI - ZDJĘCIE JEST LINKIEM

Kiedy pierwszy raz usłyszałam o półmaratonie górskim w Jedlinie - Zdroju byłam kategorycznie na NIE. Ja? W biegu po górach w stylu anglosaskim? I to jeszcze na dystnsie  23 kilometrów? Nie, nie nie!! Po kilku dniach „weszłam” na stronę internetową organizatora i przeczytałam: „Biegi górskie w Jedlinie - Zdroju mają swoją kilkunastoletnią tradycję, dotychczas organizowano zawody na dystansach od 5 do 21 km. W 2014 r. organizatorzy proponują całkowicie nową, 23-kilometrową trasę. Tylko miejsce startu i mety nie zmienia się - zawody rozpoczną się i zakończą na terenie kompleksu rekreacyjnego przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie- Zdroju. Cała reszta to nie zwykły lifting, to totalna rewolucja. Jest to jedyny w kraju taki bieg, którego część trasy prowadzi 181 metrów pod powierzchnią ziemi przez najdłuższy tunel kolejowy w Polsce (1601 m). Znajduje się on pod masywem Małego Wołowca na trasie z Wałbrzycha do Kłodzka. Następnie trasa wiedzie po zboczu nieczynnego kamieniołomu, z którego rozpościera się malownicza panorama Karkonoszy z najwyższym szczytem Śnieżką (1602 m.n.p.m). Część półmaratonu wytyczona jest przez Park Krajobrazowy Sudetów  Wałbrzyskich, wokół najwyższego szczytu Gór Wałbrzyskich - Góry Borowa (854 m.n.p.m.)...

V BIEG PAPIERNIKA

Foto. Anna Frankiewicz   Autor. Maciej Frankiewicz

W dniu 24 maja 2014r. wystartowaliśmy w piątej edycji biegu organizowanego przez International Paper w Kwidzynie. Ta popularna "dyszka" to świetna impreza zorganizowana na najwyższym poziomie zarówno pod względem technicznym samego biegu, jak i okołobiegowych atrakcji dla wszystkich uczestników i kibiców.  W tym roku "niezapomnieliśmy" :) zgłosić się do prowadzonej podczas imprezy klasyfikacji drużynowej, w której zajęliśmy II miejsce. Na nasz sukces złożyła się doskonała postawa, frekwencja i wyniki naszych biegaczek i biegaczy.

WIĘCEJ...

RUDZKI BIEG 12 GODZINNY

26 kwietnia 2014r. w XVI Międzynarodowym Rudzkim Biegu 12 godzinnym wystartował nasz reprezentant Przemysław Ignaszewski. Jego celem było kolejne pokonanie granicy 100 km... przebieł 113 km i 146 metrów. Gratulacje dla Przemka. Więcej o biegu w LINK, reportaż i foto już na nowym portalu PASJA CZYNI WOLNYM.

II ORLEN WARSAW MARATHON

Foto. Anna Frankiewicz Tekst. Maciej Frankiewicz

12-13 kwietnia 2014 odbyła sie jedna z największych w Polsce imprez biegowych. "Narodowe Święto  Biegania" rozpoczęło sie już w sobotę późnym popołudniem charytatywnym marszobiegiem „Bieg na TAK! Biegam Bo Lubię” na dystansie ok 5 kilometrów, barwna wielotysięczna fala biegaczy wraz z rodzinami i zaproszonymi gośćmi ruszyła ze starówki spod zamku królewskiego na Stadion Narodowy. Celem akcji było zebranie jak największej liczby uczestników, bowiem za każdą osobę, która wystartowała na tym dystansie, sponsor generalny przekazał 10 zł dla wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka. Ambasadorami tego wydarzenia byli znani sportowcy oraz aktorzy tacy jak Adam Małysz, Justyna Kowalczyk, Marcin Lewandowski, Adam Kszczot, Tomasz Karolak, Marcin Dorociński, Katarzyna Kowalska, Jacek "Mezo" Majer. Następnego dnia również pojawili sie na starcie nie tylko dopingowali, ale również aktywnie uczestniczyli w zawodach, jedni na dystansie 10 km inni w maratonie. 

WIĘCEJ...

IX PÓŁMARATON WARSZAWSKI

W dniu 30 marca 2014r wystartowaliśmy w jednym z największych w naszym kraju biegów na dystansie 21 km i 97 m. Warszawska impreza jest chyba drugą po Pile, którą darzymy ogromnym sentymentem biegowym, zawsze chętnie tam wracamy. Tym razem Stolica przywitała nas wiosenną pogodą i wręcz idealną pogodą do biegania, rok temu o poranku termometry wskazywały - 14 st.C. Na imprezę wybraliśmy się jak zawsze weekendowo co jest swoistą tradycją w naszym klubie i ogromnie ułatwia logistykę wyjazdu, jest to również podyktowane organizacją biegu gdyż biuro zawodów w dniu startu nie pracuje. Po raz pierwszy w biegu na tym dystansie wystartowały Barbara Sosna oraz przyjaciółka GM Tina Krawczyńska. Malbork reprezentowała także Monika Stępień-Dylert. Biegacze naszej ekipy to: Zenon Kaszubowski, Łukasz Godlewski, Arkadiusz Dylert, Maciej Frankiewicz, Roman Jaskot, Jacek Manteufel, Paweł Kamiński, Michał Błachut i ja. Razem z nami pobiegli nasi serdeczni przyjaciele: Jacek Krawczyński, Krzysztof Dylert i Paweł Mirek. Spora część naszej ekipy przygotowuje się już bezpośrednio do wiosennych maratonów w Warszawie ( 13 kwietnia 2014r. startujemy w II Orlen Warsaw Marathon oraz w Wiedeńskim XXXI Vienna Marathon ) i ten start potraktowała jako ostatni sprawdzian formy przed startem na królewskim dystansie. Pięknie zadebiutowały Basia Sosna i Tina Krawczyńska, doskonale pobiegł Zenon Kaszubowski, swoje rekordy życiowe poprawili Maciej Frankiewicz i Jacek Manteufel. W tym roku Warszawski Półmaraton ukończyło 11149 osób, liczba biegaczy przyrasta wręcz lawinowo, a udział w tak  dobrze zorganizowanej imprezie ukazuje piękno i magię biegania. Pozdrawiam, Marek Mróz.

PÓŁMARATON WARSZAWSKI  Z TV MALBORK


XV PÓŁMARATON ŻYWIECKI

W dniu 30 marca 2014r. w XV Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego wystartują dwie biegaczki z naszej GM. Na starcie staną Kamila Anaczkowska i Alicja Walendziak.

Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego jest uznawany za jeden z najtrudniejszych półmaratonów w Polsce. W niedzielę 30 marca punktualnie o godzinie 10 na Rynku w Żywcu stanęło ok 1500 biegaczy. Organizatorzy pół żartem, pół serio mówili, że "zawodnicy oprócz pakietu startowego otrzymali w bonusie piękną pogodę oraz wspaniałe widoki". Już po pierwszym kilometrze oczom biegaczy ukazał się pierwszy z kilkudziesięciu podbiegów. Trasa była naprawdę trudna i wymagająca. Widoki, które cały czas  nam towarzyszyły pozwalały zapomnieć o zmęczeniu i skupić się na pięknie otaczającej nas przyrody (po prawej stronie widok na Jezioro Żywieckie a po lewej na panoramę Beskidów). Na 18 kilometrze zaczynał się ostatni, kilometrowy, najbardziej stromy podbieg, na którego końcu czekała na wszystkich nagroda: punkt żywieniowy z wodą i izotonikami.  Od 20 km. wreszcie było płasko ;-) aż do mety usytuowanej na Rynku. Półmaraton w Żywcu to bardzo dobrze zorganizowana impreza. Nasze czasy: Kamila Anaczkowska 1:59:15, Alicja Walendziak 1:48:10. Pozdrawiam :-) Alicja Walendziak

Gratulujemy serdecznie naszym Paniom. Więcej informacji o biegu w LINK

WIĘCEJ...

INFO - Pliki Cookies

UWAGA! Nasz serwis używa cookies w celach statystycznych

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem