foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

Słów kilka o Biegu Sylwestrowym z perspektywy Mumii, czyli subiektywny opis wydarzenia wg "Franka".

Ostatnia niedziela roku już od jakiegoś czasu w moim kalendarzu związana jest tylko z jednym wydarzeniem, Bieg Sylwestrowy. Impreza ta organizowana nieprzerwanie już od 5 lat przez nasz Klub stała się dla mnie w pewien sposób kultową.

WIĘCEJ...

Właściwie to minęło już sporo czasu od tego wydarzenia, a mimo to chciałbym się podzielić wrażeniami z tego dnia .... zacznijmy jednak od początku ...

Przygotowania:

Bieg Niepodległości w Gdyni był moim ostatnim "mocnym" startem w roku 2014, "mocnym" zaplanowanym startem. Chciałem 11 listopada przełamać granicę 40 minut lub też zbliżyć się do niej znacznie.....ale...

WIĘCEJ...

…Gdzieś przeczytałem takie oto słowa: „(…) Ultramaraton jest jak sztorm, zmęczenie zwala się na ciało z uporem, konsekwencją i niezmordowanie. Raz za razem. Już czujesz, że jest dobrze, że wszystko się uspokaja, cichnie, kiedy uderza jeszcze raz. Wygina maszt trzeszczącego kręgosłupa, zalewa twarz i oczy słoną wodą….” * Nic dodać nic ująć taki właśnie jest bieg w górach, taki właśnie jest górski Ultramaraton. Z jednej strony technicznie trudny i fizycznie ciężki, wyciskający piętno na ciele i umyśle a z drugiej przepiękny, dający naprawdę moc pozytywnej energii i satysfakcji.

WIĘCEJ...

  

Foto. Anna Frankiewicz

VI Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy - to jedno z największych w Polsce zawodów dla rolkarzy. W roku ub. impreza została wyróżniona przez Władze Miasta Gdańska, jako sportowe wydarzenie roku 2013. Co roku w zawodach bierze udział około 1000 zawodników z Polski i zagranicy. Tegoroczne zawody były również Mistrzostwami Polski we wrotkarstwie długodystansowym wszystkich kategorii wiekowych na dystansie maratonu i półmaratonu. Wzorem roku ubiegłego zorganizowano również dodatkowy wyścig na dystansie „Fitness” – 10 km Dystans fitness został stworzony dla tych, którzy chcą poczuć emocje towarzyszące zawodom, ale obawiają się większych dystansów oraz zawody dla dzieci. Zawody odbywały sie w na terenie PGE Arena oraz na wyłączonych z ruchu ulicach wokół stadionu.

WIĘCEJ...

Sen o Warszawie...

   Foto. Marek Mróz

... 9 Półmaraton Warszawski był moim ostatnim mocnym akcentem w zimowych przygotowaniach do II edycji  Orlen Warshaw Marathon. Zaplanowałem sobie spokojne równe wybieganie z lekkim przyśpieszeniem pod  koniec wyścigu na czas w zakresie 1:35-1:40h. Stając na starcie w swojej żółtej grupie nieopodal "baloników" z  napisem 1:35 miałem lekkie obawy czy aby na pewno uda mi sie wykonać zamierzony plan ..... Po pierwsze było  bardzo ciepło, organizm nie zaadoptował sie jeszcze do takich temperatur, obawiałem się przegrzania na trasie,  po drugie noc była o godzinę krótsza .... zmiana czasu, a wesoła atmosfera w pokoju hostelowym z ekipą GM  raczej nie zapowiadała wczesnego snu ... no właśnie, Sen, "Sen o ..."

 ... więc, cofnijmy się kilkanaście godzin wstecz......

WIĘCEJ...

INFO - Pliki Cookies

UWAGA! Nasz serwis używa cookies w celach statystycznych

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem