foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

Kolejna jubileuszowa - 9 edycja Rajdu "zButa" za nami. Tym razem padło na lasy wokół Ryjewa. Przepiękna, słoneczna pogoda, siarczysty mróz i sporo śniegu na ścieżkach i szlakach, jakimi przyszło nam się poruszać. Rekordowa frekwencja (około 60 uczestników), co oznaczało tylko jedno ... szykowała się fajna rywalizacja. Impreza zButa można śmiało powiedzieć stała się kultowa, fajnie było spotkać starych znajomych i poznać nowych. Mimo że warunki z rana były bardzo trudne na starcie stawił się komplet zawodników.  Wśród nich nasza wesoła gromadka.... No i się zaczęło ...

Grupę Malbork reprezentował Jacek Kmieć wraz z synem, Arek Dylert i Maciej Frankiewicz. Dołączyły do nas dziewczyny z Malborka - debiutantki BnO, czyli Monika Jasińska, Michalina Rodacka, Paulina Gaweł - Cicherska, Martyna Rodacka - Wiśniewska. Baza rajdu tym razem znajdowała się w remizie OSP Ryjewo skąd wyruszyliśmy na łowy PK. W związku z tym że warunki pogodowe były dosyć wymagające podzieliliśmy się na dwie grupy: biegającą - Maciej Frankiewicz i marszową - reszta ekipy. Plan jak zawsze na imprezach zButa był prosty ... Dobra zabawa. Co jakiś czas wpadaliśmy na siebie na szlaku, co było wspaniałą okazją do zrobienia pamiątkowej fotki.

Generalnie udało nam się odnaleźć prawie wszystkie punkty kontrolne (19 z 21), które organizator Tomasz Rychlewski poumieszczał w różnych ciekawych i niedostępnych miejscach. Co prawda w tej edycji nie było tradycyjnych "przeszkadzajek" w postaci pokrzyw, komarów, deszczu i błota w zamian dostaliśmy teren ze spora ilością przewyższeń, wąwozów i bardzo fajnych widoków, nawet siarczysty mróz jak się okazało na szlaku tak mocno nie przeszkadzał. To była naprawdę komfortowa edycja.

Zarówno jednoosobowa ekipa biegowa, jaki wieloosobowa marszowa trochę przeholowała z czasem i wpadła kilka minut po wyznaczonym bezpiecznym limicie, ale było warto poświecić tych kila punktów by odnaleźć jak najwięcej PK. Na mecie czekała na nas rewelacyjna, gorąca i pikantna zupa z soczewicy i pączki z lukrem wybrane w oficjalnym głosowaniu. Na koniec losowanie, w którym wszyscy coś wygrali, furorę w tej edycji robiły pudełka na kanapki i zeszyty... mamy wszystko:) Impreza udana i czekamy na kolejne edycje, jak wieść gminna niesie w maju nocna się szykuje z biwakowaniem... to dopiero będzie przygoda :) Do zobaczenia :)

RUN4FUN

PS. zgodnie z rozpiską organizatora zajęliśmy kolejno: Frankiewicz Maciej: 9 miejsce (19 PK - 1030pkt.), Arkadiusz Dylert: 15 miejsce (19PK - 884pkt.), Jacek Kmieć: 17 miejsce (19PK - 869pkt.)