foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

12.01.2019 po raz drugi w Malborku odbył się "Bieg Policz się z cukrzycą" w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem w nieco innej formule. Nie był to klasyczny bieg na czas od startu do mety, a raczej gra terenowa. Ideą całej imprezy był dobra zabawa. Bez ścigania, bez rywalizacji, bez ciśnienia na wynik. Również w tym roku mieliśmy zaszczyt pomóc Sztabowi Malborskiej Orkiestry w organizacji imprezy.

Zabawa polegała na pokonaniu, marszem lub biegiem trasy około 3,5km, na której było 10 punktów zadaniowych.

START: Muzeum Miasta Malborka, Kościuszki 54
Punkt 1.: Pomnik Króla na pl. Jagiellończyka
Punkt 2.: Kasy Muzeum Zamkowego
Punkt 3.: Kaplica Św. Wawrzyńca na Podzamczu
Punkt 4.: Przystań żeglarska przy Bulwarze im. Macieja Kilarskiego
Punkt 5.: Szkoła Łacińska
Punkt 6.: Fosa Południowa
Punkt 7.: Sklepy Cynamonowe
Punkt 8.: Wały Von Plauena
Punkt 9.: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4.
Punkt 10.: Muzeum Miasta Malborka
META: Muzeum Miasta Malborka, Kościuszki 54

Zadania były różne: sprawnościowe np. przeciąganie opon, twister, układanie liczby związanej z finałem WOŚP oraz intelektualne np: zagadki pana Burmistrza Marka Charzewskiego, bądź rozszyfrowanie zakodowanego tekstu. Były tez zadania manualne np: nauka tańca oraz kreatywne zadanie plastyczne.

Zawodnicy zostali podzieleni na trzy drużyny, które kolejno, co 10 min wyruszały na trasę (1.Drużyna Kosy, 2.Drużyna Grupy Malbork,  3.Drużyna EL-Bażanty Elbląg. Ekipy liczyły około 30 zawodników w różnym wieku. Wiele osób się poprzebierało w wymyślne stroje tworząc kolorowy korowód. 

Nic dodać.. Nic ująć.. Zabawa był przednia, mnóstwo radości sprawiła wszystkim. Uśmiechy nie znikały, co widać po zdjęciach. To był naprawdę wesoły dzień :)

Bieg organizowany w słusznym celu przyniósł oczekiwany efekt, stawiło się sporo ludzi chcących pomóc Orkiestrze. Mimo że, było dosyć mroźno i w tym samym dniu odbywały się popularne zawody biegowo - marszowe w Sztumie frekwencja dopisała. Wystartowało ponad 80 wesołych zawodników.

Po biegu na każdego czekał okolicznościowy medal i posiłek, makaron, ciasto, herbata. Odbyło się tez losowanie upominków, każdy wylosował coś ciekawego. Nie zabrakło też spontanicznych tańców których nauczyliśmy się podczas jednego z zadań ... pięknie wyglądało jak na dziedzińcu Muzeum Miasta Malborka w rytm średniowiecznej muzyki Taniec Niedźwiedzia wykonali prawie wszyscy uczestnicy. Mróz nie przeszkadzał w wesołej zabawie. W przyszłym roku bankowo imprezę powtórzymy, zapraszamy już teraz :)

Pozdrawiamy wszystkich pozytywnie zakręconych uczestników tego Szalonego Biegu, nieście pozytywną energie w świat  ... SIEMA !!!

 

> GALERIA FOTO - "PORTAL NA PLUS" / GALERIA FOTO - "MALBORK NASZE MIASTO" <