foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

29 grudnia 2018 po raz dziewiąty odbył się Bieg Sylwestrowy z Grupą Malbork. W tym roku podobnie jak w ubiegłym Bieg Sylwestrowy był imprezą charytatywną. Dla przypomnienia w 2017 zbieraliśmy fundusze na pomoc w leczeniu Szymka Mazurczaka, w tym roku dla 6-letniej Hani Pufal, która walczy z białaczką. Tą pozytywną energię, jaką niosą uczestnicy warto wykorzystać i przekuć w realną pomoc dla innych, szczególnie dla tych najmłodszych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z życiem. Warto pomagać. Zapraszam do relacji z imprezy....

> GALERIA FOTO - "PORTAL NA PLUS" / GALERIA FOTO - "MALBORK NASZE MIASTO" <

RELACJA - TV MALBORK 

Ostatni grudniowy weekend w Malborku już zawsze kojarzyć mi się będzie z kolorową pełną pozytywnej energii biegowo-marszową imprezą. Nie inaczej było w tym roku. W Centrum Aktywnego Wypoczynku gdzie umieściliśmy naszą bazę stawiło się ponad 150 biegaczy i maszerów wraz z rodzinami by na wesoło zakończyć sezon 2018. Zapoczątkowana w 2012 akcja "przebierz się na Bieg Sylwestrowy" z roku na rok rozwija się i w tym roku można powiedzieć śmiało, że przebierańców było więcej niż "cywili". Fajne jest to, że ludzie w różnym wieku potrafią się bawić, potrafią kreatywnie pozamieniać swoje biegowe ciuchy w kolorowe karnawałowe stroje. Co roku ktoś potrafi zaskoczyć, wymyślając swoje przebranie. Dla tych wszystkich, którzy włożą dużo pracy i zachwycą komisję złożoną z członków GM mamy nagrody specjalne i wyróżnienie na scenie. Każdy przebieraniec ma również szansę w losowaniu upominków, które przygotowaliśmy specjalnie na ta imprezę.

Bieg Sylwestrowy dzięki swojemu pozytywnemu przesłaniu stał się imprezą rozpoznawalną w regionie, oczekiwaną wśród ludzi. Co roku przyjeżdżają do nas goście ze Sztumu, Tczewa, Elbląga, Dzierzgonia, Prabut, Pasłęka, Kwidzyna, Trójmiasta i wielu innych miejscowości. Mimo że w tym samym czasie jest wiele imprez biegowych w okolicy Bieg Sylwestrowy z roku na rok cieszy się niesłabnącą popularnością. Prawdę mówiąc, kiedy zaczynaliśmy wiele, wiele lat temu "sylwestrowe bieganie" (oficjalnie jako Grupa Malbork w 2010) nikt nie spodziewał się, że to się tak pięknie rozwinie.

Program imprezy nie zmienił się i tak jak w latach ubiegłych zabawę rozpoczęliśmy od rozgrzewki poprowadzonej przez Annę "Kosę" Kosińską. Po odprawie i przywitaniu ze wszystkimi uczestnikami ruszyliśmy na start. Start punkt 12:00. Najpierw wyruszyli, maszerzy, a 10 minut później biegacze. Pogoda dopisała, humory też. Wszyscy razem zwarta grupą przemieszczaliśmy się na trasie pozdrawiając zaskoczonych przechodniów i kierowców samochodów. Nawet na "pasach" gdzie na dłuższą chwilę "korkowaliśmy" ruch aut nie było widać irytacji wśród kierowców, każdy machał przyjaźnie i nagrywał "komórką". Pozytywny klimat udzielał się każdemu. Na trasie zrobiliśmy sobie kilka postojów tzw. sesja foto dla reporterów. Trochę wygłupów przy ustawianiu się do zdjęcia i już lecieliśmy dalej. Trasa nie była trudna i długa, w sam raz dla każdego, kto lekkim truchtem lub marszem jest w stanie pokonać 5 kilometrów. Całość można było pokonać na rolkach, hulajnogą lub rowerem Taki sposób przemieszczania upodobały sobie w szczególności dzieci, które wraz z rodzicami brały udział w naszym evencie. Najmłodsza uczestniczka miała około 3 lat a najstarszy ponad 60 lat, co jak widać potwierdza, że na dobra zabawę jest czas w każdym wieku. Wszyscy w dobrych humorach dotarli do mety.

Po biegu na każdego uczestnika czekał gorący posiłek i ciasto, herbata i kawa. Za pomyślność nowego roku i sezonu startowego wnieśliśmy toast szampanem .... i gorącym grzańcem. Na koniec odbyła się seria losowań dla wszystkich uczestników zabawy. Tak jak pisałem już wcześniej tych najbardziej kreatywnych nagrodziliśmy specjalnymi upominkami. Czas w tak doborowym towarzystwie przy tak świetnej atmosferze minął bardzo szybko... na dziś to koniec ... ale do kolejnego jubileuszowego 10. Biegu Sylwestrowego już niespełna rok. Do zobaczenia niebawem ......

Wracając do akcji charytatywnej. Dzięki ofiarności wielu uczestników udało nam się zebrać sporą sumkę do puszki. Była też licytacja obrazu "Świat" Adama Remlajna, który namalował go specjalnie dla Hani. Obraz Adama udało się zlicytować za 300 złotych i szczęśliwym nabywcą został Burmistrz Miasta Malbork - Marek Charzewski.

W przygotowaniu dokumentacji, pozwoleń, całej tej "papierologii"  itp pomoc otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Nasz Wielbark - dziękujemy serdecznie. Panie pomogły nam później liczyć zebrane pieniądze.... a wyszło ich dokładnie 1784,11 zł. MEGA SUMA !!!  

Bieg Sylwestrowy wsparło również Centrum Aktywnego Wypoczynku, na terenie ośrodka mogliśmy przygotować biuro, altanę z ogniskiem i scenę. Gorącą i kaloryczną grochówę przyrządziła niezastąpiona ekipa z Zajazdu Jonatan z Czernina. Zupa pierwsza klasa, nie tam jakaś wodnista papka tylko prawdziwa pełna kiełbachy GROCHÓWA !!! O bardziej wyrafinowane podniebienia zadbała Anna Błaszak, czyli dietetyczka Dietana własnoręcznie upieczonymi muffinami. Co niektórych potem zbadała na swoim przyrządzie, czy nie za dużo kalorii przez święta wchłonęli. Rozgrzewkę przeprowadziła niezawodna KOSA, czyli Anna Kosińska, mimo że było dosyć chłodno rozgrzewka była gorąca.

Jeszcze raz Wielkie Podziękowania dla wszystkich biegaczy i maszerów, którzy wsparli nasza akcję, wspomogli leczenie Hani i wpisali się do pamiątkowej książki. Wielka, Piona dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji imprezy. Do zobaczenia w przyszłym roku.

- MACIEJ FRANKIEWICZ -

Przypominamy, że Hanie cały czas można wspierać 1% podatku lub przelewem na konto fundacji. Wszelkie informacje na temat postępów Hani w walce z chorobą można śledzić  na profilu FB: "HANIA WALCZY Z BIAŁACZKĄ" można też wspomóc w zbiórce funduszy na portalu ZRZUTKA.PL

Dane do bezpośredniego przelewu to:

Fundacja Avalon
Przelewy walutowe lub zagraniczne:
Rachunek walutowy EUR: IBAN: PL07 1600 1286 0003 0031 8642 6021,
Rachunek walutowy USD: IBAN: PL77 1600 1286 0003 0031 8642 6022,
Rachunek dla przelewów zagranicznych w innych niż EUR I USD walutach: IBAN: PL62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
Dane odbiorcy:
Fundacja AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, ul.Michała Kajki 80/82/1, 04-620 Warszawa, Polska
Bank odbiorcy:BGŻ BNP Paribas SA, Oddział w Warszawie, ul.Grzybowska 4, 00-131 Warszawa,
Polska Kod SWIFT/BIC: PPAB PLPK

WAŻNE! Jeśli chcesz przekazać darowiznę na rzecz konkretnego Podopiecznego wypełnij koniecznie pole TYTUŁ PRZELEWU, wpisując w nim nazwisko i numer subkonta osoby, której chcesz przekazać darowiznę: Pufal, 9736

INFO - Pliki Cookies

UWAGA! Nasz serwis używa cookies w celach statystycznych

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem