foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

Weekendowy przegląd zdarzeń Grupy Malbork - 30.06.-01.07. 2018. Koniec czerwca i początek lipca to nie tylko rozpoczęcie sezonu wakacyjnych startów, ale znak ze już tuż, tuż do kultowego biegu w Kretowinach... Bieg, a zarazem sam wyjazd na zawody do malowniczej miejscowości nieopodal Morąga to swoiste święto w "Grupie Malbork". Jesteśmy tam obecni już od wielu lat, można śmiało powiedzieć, że ta impreza jest związana z nami od samego początku istnienie Klubu. Początek wakacji to zawsze Kretowiny i bieg wokół jeziora Narie...  "Kretowińska Perła" to nie wszystko co "zmalowaliśmy" w ten weekend ... Co się działo, musicie doczytać sami ... :)

Starty w ostatni weekend czerwca rozpoczęliśmy od dyscypliny, która w Polsce zaczyna zdobywać coraz więcej zwolenników. Połączenie biegania i pływania, czyli SwimRun. Dyscyplina w której zawodnik musi pokonać dystans wodno-lądowy w sprzęcie który przez cały czas zawodów ma na sobie ... czyli pływa w butach i biega w czepku i okularach. To spore wyzwanie szczególnie, że zawody odbywają się w terenie i czasami trzeba się przedzierać przez przybrzeżne zarośla, muł i krzaki. Jest naprawdę wymagające naprzemienne bieganie i pływanie, ponieważ sekwencje swim-run powtarza się wielokrotnie. W zawodach tego typu wystartował w sobotę 30 czerwca Arek Dylert. Na dystansie 10 km Garmin Swimrun Series 2018 w Stężycy klasyfikacji indywidualnej.
Arek uzyskał wynik: 21 OPEN, czas 01:42:59. Zawody Ukończyło 54 zawodników.  Artykuł z zawodów opublikujemy w osobnym reportażu na stronie Klubu ... bądźcie czujni :)

01 lipca odbył się jubileuszowy XX Ogólnopolski Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie - kultowa w klubie impreza. Blisko 33-kilometrowy chrzest bojowy dla nowicjuszy i wymagający bieg dla zaawansowanych biegaczy. Tak się przyjęło, że już od wielu, wielu lat wakacje zaczynamy właśnie w Kretowinach. Z tą imprezą jest związanych wiele wspomnień i historii. Kultowość zawdzięcza trudnej trasie i panujących w dniu biegu warunkach pogodowych. Od dwóch lat niestety aura zawodzi i upały, które były znakiem rozpoznawczym Perły nie chcą wrócić. Trasa pozostaje bez zmian i mimo że jest chłodniej to i tak daje nieźle popalić. Sporo podbiegów i długi odcinek szutrową wiejską drogą potrafi złamać niejednego zbyt pewnego siebie biegacza.

W zawodach wystartowali:
BARNAŚ KRZYSZTOF, OPEN - 5, Kat.(M 30-39) - 33, czas: 02:34:50,
BARNAŚ AGATA, OPEN - 87, Kat.(K 30-39) -3, czas 02:35:01,
NOWAKOWSKI WOJCIECH, OPEN - 98, Kat.(M 40-49) - 30, 02:37:35,
KMIEĆ JACEK, OPEN 48, Kat.(M 40-49) - 51, 02:47:32,
FRANKIEWICZ MACIEJ, OPEN - 243, Kat.(M 40-49) - 80, czas: 03:08:14,
NOWAKOWSKA MARZENA, OPEN - 244, Kat.(K 40+) - 13, czas: 03:08:14.

Pudło wybiegała Agata - 3 miejsce w kat K30-39 przy okazji poprawiając czas na tym dystansie o ponad 11 minut. W tym dniu zadebiutowali w Kretowinach: Marzena Nowakowska, Jacek Kmieć i Wojciech Nowakowski. Na trasie wspierali nas dzielni rowerzyści Monika Kosianowska, Beata Kmieć, Rafał i Aleksandra Łakomy oraz kibice Łukasz Kumkowski, Barbara Sosna, Agnieszka Masys, Anna Frankiewicz, Joanna Kumkowska.

Wszystkim startującym w zawodach gratulujemy wyników, to był bardzo aktywny weekend