foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

Biegowo-marszowe połączenie w pakiecie z morsowaniem. Takich to atrakcji dostarczył w ubiegły weekend Bieg Morsa organizowany po raz 8 w Garczynie przez Kościerski Klub Morsa Forrest Gump i gminę Kościerzyna przy współpracy z Powiatowym Centrum Młodzieży. Na ta wesołą imprezę wybrała się Monika Kosianowska i Grzegorz Nierzwicki wraz z liczną grupą Malborskich Morsów.

WIĘCEJ ...

Sobota 16 lutego w ramach imprezy TUT odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Świercem w związku z wydaniem jego najnowszej książki - poradnika "Czas na Ultra". Marcin Świerc jest wielokrotnym złotym medalistą Mistrzostw Polski w Długodystansowych Biegach Górskich. Członek kadry narodowej w biegach górskich. Wielokrotny zwycięzca najbardziej prestiżowych biegów górskich w Polsce i za granicą. Jako pierwszy Polak ukończył cykl Pucharu Świata Skyrunning Ultra na 4 miejscu, stanął na podium, zdobywając srebro prestiżowego ultramaratonu CCC festiwalu UTMB w 2017 oraz jest aktualnym zwycięzcą biegu TDS w ramach UTMB w 2018. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, przy sporej liczbie uczestników udało się pogadać z mistrzem o bieganiu, zdobyć autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie. DZIEŃ PÓŹNIEJ NIE BYŁO JUŻ TAK SIELANKOWO ..... :)

WIĘCEJ ...

FINAŁ ...17 lutego zakończyła się pierwsza edycja Malborskiej Ligi Biegowej i Maszerującej. Wzięło w niej udział ponad 300 biegaczy i maszerów. Wśród  nich wystartowała też nasza ekipa i radziła sobie całkiem dobrze. Finał okazał się bardzo emocjonujący i dla wielu uczestników przyniósł nieoczekiwane rezultaty ... co się działo, jak to wyglądało i kto w ostateczności wylądował na PUDLE .... wszystko w poniższym reportażu z finału MLBiM 2018/19.

WIĘCEJ ...

20 jubileuszowe GPX Sztumu w Biegach Przełajowych. 12 Stycznia odbyła się już trzecia odsłona tegorocznej rywalizacji.  Bardzo popularne zawody w naszym regionie z trasą wokół jeziora Zajezierskiego, co roku przyciągają wielu zawodników. W tym sezonie prawdziwie zimowa aura przeplatana jest jesienną, karuzela pogodowa sprawia, że mamy temperatury ujemne albo dodatnie, deszcz albo lód.  Styczniowy bieg chyba zostanie zapamiętany na długo przez uczestników, ponieważ dosyć mocno zmroziło po wcześniejszych roztopach i na trasie jeszcze dzień wcześniej było dosyć ślisko. Organizatorzy sprostali zadaniu i ścieżka wokół jeziora była przygotowana do ścigania. Niewielkie pozostałości lodu nie przeszkodziły w rywalizacji zarówno na dystansie biegowym (9,2km) jaki i marszowym (4,6km)

WIĘCEJ ...