foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

20 jubileuszowe GPX Sztumu w Biegach Przełajowych. 12 Stycznia odbyła się już trzecia odsłona tegorocznej rywalizacji.  Bardzo popularne zawody w naszym regionie z trasą wokół jeziora Zajezierskiego, co roku przyciągają wielu zawodników. W tym sezonie prawdziwie zimowa aura przeplatana jest jesienną, karuzela pogodowa sprawia, że mamy temperatury ujemne albo dodatnie, deszcz albo lód.  Styczniowy bieg chyba zostanie zapamiętany na długo przez uczestników, ponieważ dosyć mocno zmroziło po wcześniejszych roztopach i na trasie jeszcze dzień wcześniej było dosyć ślisko. Organizatorzy sprostali zadaniu i ścieżka wokół jeziora była przygotowana do ścigania. Niewielkie pozostałości lodu nie przeszkodziły w rywalizacji zarówno na dystansie biegowym (9,2km) jaki i marszowym (4,6km)

Grupę Malbork w tym dniu reprezentowali w biegu - Krzysztof Barcikowski a w marszu - Monika Kosianowska i Maciej Wiśniewski.  W tym samym dniu w Malborku odbywał sie również II Bieg WOŚP - Policz się z Cukrzyca gdzie byliśmy współorganizatorami imprezy wiec nasza reprezentacja musiała się rozdzielić by "obskoczyć" dwa eventy. Zawody rozgrywane w znanej formule, jedno okrążenie wokół jeziora dla maszerów, dwa dla biegaczy. Dodatkową, a zarazem ciekawą konkurencją, jaka pojawiła się po raz kolejny na tych zawodach to bieg z psem, czyli  tzw. canicross (tez jedno okrążenie). Może ktoś kiedyś z ekipy GM pokusi sie na taki start. Fajna przygoda tak sobie pohasać z czworonogiem.

O godzinie 11: 00 rozpoczęła się rywalizacja, po kolei startowali w falach zawodnicy poszczególnych kategorii. Najpierw marsz nordic walking, później biegacze.  W tym dniu na linii startu zameldowało się 145 biegaczy oraz 41 maszerów. Wszyscy dotarli do mety. Zwycięzcą biegu został Bartosz Mazerski - LKS- Zantyr Sztum, natomiast w marszu zwyciężył Maciej Wiśniewski -  Grupa Malbork. Krzysztof Barcikowski wybiegał 21 pozycję open a Monika Kosianowska zameldowała sie na mecie, jako 12 zawodniczka.

20 Zimowe Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych (NW) - Etap 3/4 - 12-01-2019 - Sztum (4.6 km)
Lp Imię i Nazwisko Miejsce w Open Czas netto Miejsce w kategorii
1 Maciej Wiśniewski 1/41 00:29:03 1 (M-40/59)
2 Monika Kosianowska 12/41 00:34:25 3 (K-40/59)
20 Zimowe Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych - Etap 3/4 - 12-01-2019 - Sztum (9.2 km)
Lp Imię i Nazwisko Miejsce w Open Czas netto Miejsce w kategorii
1 Krzysztof Barcikowski 21/145 00:36:24 2 (M-50/59)

Po zawodach na wszystkich czekał gorący posiłek, ciasto oraz herbata. Kolejne zawody kończące cykl odbędą sie na początku lutego (2 albo 9). Już teraz serdecznie zapraszam do uczestnictwa. Gratuluję wszystkim zawodnikom i liczę na dobre wyniki w ostatnim finałowym starcie. Z danych i statystyk wynika, że szykują się "pudła" zarówno w biegu jak i w marszu. Trzymam kciuki by wszyscy, którzy wystartują wykręcili niesamowite czasy i zrealizowali swoje plany.

- MACIEJ FRANKIEWICZ -