foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

Punkt 11:30 spod hotelu Dedal ruszyła nasza biegowa, wesoła kompania uzbrojona w puszki, ulotki, plakaty i pierniki. Cel, uzbierać jak najwięcej gotówki oraz skutecznie poinformować o charytatywnej akcji mieszkańców Malborka. Na pomysł by wszyscy biegacze z Malborka aktywnie wsparli Fundację "Rycerze i Księżniczki" wpadł nasz kolega z zaprzyjaźnionej ekipy biegowej "Kuźnia Endorfin" Wojciech Nowakowski. Szybko zmontował ulotki, plakaty i puszki na zbiórkę funduszy. Wraz z żoną Marzeną wpadł nawet na sesję Rady Miasta by namówić do pomocy również decydentów Malborka. Dziś był nasz pierwszy wspólny wypad w teren (... Będą kolejne, na które z góry serdecznie zapraszamy) Cała akcja związana z pomocą dla 14 letniego Szymona Mazurczaka, który uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu na jednym ze skrzyżowań Malborka i dziś walczy o zdrowie.

WIĘCEJ...

W grudniu silna grupa pod wezwaniem ulicy Jagiellońskiej z Malborka spotkała się na półmaratonie Świętych Mikołajów w Toruniu. Ach co to był za bieg, co za organizacja, co za.... istne szaleństwo biegania po lasach, błocie, budowach, pomiędzy ławkami, z ludźmi z różnych dystansów wzajemnie się przepychających ze sobą. Bieg, który przeszedł do historii i zjednał sobie wiele nieprzychylnych recenzji, a na organizatorów spłynęła zasłużona fala hejtu.

Cóż, nie będę się rozpisywał o negatywach organizacji i samego biegu, bo można znaleźć tego nad wyraz dużo w internecie. Podsumuje tylko jednym, krótkim zdaniem: Najgorzej zorganizowany bieg w jakim brałem udział....ale...

WIĘCEJ...

*** Zdjęcie jest linkiem do galerii ***

W ubiegły czwartek, czyli w ostatni dzień listopada w siedzibie Spółdzielni Socjalnej Fabryka Inicjatyw odbyła się uroczysta Gala oraz podsumowanie konkursu i wręczenie Nagród Baszty Maślankowej. Organizatorami tegorocznej, już ósmej z rzędu edycji tego prestiżowego konkursu było Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Malborska Rada Organizacji Pozarządowych.

WIĘCEJ ...

25 listopada 2017 roku w ramach Mistrzostw Polski U-23 w przełajach został zorganizowany pierwszy bieg „Kwidzyńska Biegowa Piona”. Nie mogło zabraknąć na nim, jak to jeden z wiceprezesów Grupy Malbork - Arek Dylert skomentował „najbardziej aktywnych dziewczyn z GM” czyli : Agnieszki Masys i Moniki Kosianowskiej ;)

Kwidzyńska impreza była nie lada gratką, aby poczuć się jak prawdziwy zawodowy biegacz. Taką samą trasę pokonywali uczestnicy Mistrzostw Polski w Przełajach. Start i meta usytuowane były na dolnej płycie w pobliżu sceny, zaś kilometrowa pętla w całości wytyczona została na terenie kwidzyńskiego stadionu. Organizatorem tego przedsięwzięcia było stowarzyszenie Kwidzyn Biega, a imprezie towarzyszyło sympatyczne hasło „przybij pionę”.

WIĘCEJ...

XXVII BIEG NIEPODLEGŁOŚCI - MALBORK - 11.11.2017

XXVII Bieg Niepodległości w Malborku przeszedł do historii. Pogoda jak na listopad iście jesienna, mocno wiało, niebo chmurami zasłane i na deszcz się zbierało już od samego rana. Nie przeszkodziło to jednak w starcie w zawodach i uczczenie narodowego Święta Nieodległości Polski. W Malborku jak i w całym kraju odbyły się różne imprezy masowe związane z tym radosnym wydarzeniem, zarówno oficjalne jak i te trochę mniej. W tym roku po raz kolejny najbardziej popularnym biegiem w klubie GM stał się nasz lokalny, malborski XXVII Bieg Niepodległości. Na linii startu wraz z 158 innymi zawodnikami stanęli: Agnieszka Masys, Joanna Kumkowska, Krzysztof Barcikowski, Łukasz Kumkowski, Jacek Jakusik, Maciej Wiśniewski, Arkadiusz Dylert, Rafał Cielasiński, Marek Dackiewicz i Krzysztof Barnaś.

*** Zdjęcie jest linkiem do galerii ***

Zawody przeprowadzono na identycznej trasie jak w ubiegłym roku. Do przebiegnięcia były 3 pętle ulicami Malborka (Parkowa, Sportowa, Wiosenna, Łąkowa). Start zlokalizowano nieopodal szkoły przy ul Narutowicza. Trasa raczej płaska z jednym podbiegiem w pobliżu wiaduktu kolejowego, z informacji zasięgniętych od zawodników wynika, że jest dosyć szybka i przy optymalnych warunkach pogodowych można wykręcić dobre czasy.

WIĘCEJ ...

W miniony weekend biegacze z Grupy Malbork brali udział w dwóch biegach. W sztandarowym zdobywającym rozgłos i ilość uczestników Półmaratonie AmberExpo w Gdańsku oraz w zawodach o długiej tradycji "XXVII ulicznym biegu Sambora" w Tczewie na 10 km. Pogoda wszystkim dopisała.

Na półmaratonie nie wiało, świeciło słońce, w Tczewie dzień wcześniej było równie przyjemnie. Była świetna okazja do atakowania rekordów życiowych. Udało się Agnieszce Masys, która podczas swojego debiutu na dystansie półmaratonu prawie zeszła poniżej dwóch godzin, zabrakło tylko 37 sekund ale życiówka padła. Agnieszka już zapowiada atak na kolejny dobry wynik w Gdyni na Onico Półmaraton, Mariuszowi Mario Stankiewiczowi zabrakło niewiele do rekordu.

WIĘCEJ ...

To był maraton inny niż wszystkie. Zapowiadał się, jako jeden z ciekawszych pod względem trudności w związku z ukształtowaniem trasy oraz warunków pogodowych. W ubiegłych latach dał się poznać tylko w 50% jako półmaraton na odcinku od Walichnowy Wielkie - Tczew i już wtedy dosyć mocno dawał zawodnikom "w kość". W tym roku po raz pierwszy dystans został, zwiększony do pełnego dystansu maratonu. Odbył się również klasyczny półmaraton, ale akurat w tej edycji nikt z Grupy Malbork nie uczestniczył. Na królewskim dystansie na starcie w tym dniu pojawił się Prezes Krzysztof Barcikowski, to był jego jubileuszowy start w maratonie... 40 i ostatni w sezonie 2017.

WIĘCEJ ...

Za nami kolejna, siódma jubileuszowa edycja Biegu/Rajdu na Orientację zButa. Impreza godna polecenia wszystkim, którzy lubią się zmęczyć i ubrudzić. Tym razem areną zmagań były lasy nieopodal Tulic. Organizatorzy zgodnie z  dewizą „Im trudniej, tym fajniej” nie oszczędzali zawodników i przygotowali naprawdę wymagająca trasę. Według mapy do odnalezienia mieliśmy 20 lampionów, czyli punktów kontrolnych poukrywanych w różnych ciekawych i trudno dostępnych miejscach. Dodatkowo poziom podniosła ekstremalna pogoda. Przechodzący właśnie nad Polską orkan Grzegorz nie dość, że mocno wiał to i sporo chmur deszczowych przyciągnął, z których obfity opad, co jakiś czas lądował na wędrowcach. Oprócz standardowego deszczu zacinającego w różnych kierunkach był śnieg w postaci kulek. Tulickie lasy mocno nasiąknięte deszczem zamieniły się miejscami w bagno, drogi zalane tak, że sucha stopą tego rajdu chyba żaden zawodnik nie przeszedł.

WIĘCEJ ...

Tak na szybko zmontowana akcja. Od słowa do słowa i znaleźliśmy się 28 października z samego rana w Tczewie. W sumie temat nagrany przez Martę by w szczytnym celu wystartować. I tak też się stało. W pierwszej kolejności zrobiliśmy małe wybieganie, około 10km od mostu do mostu i z powrotem. Pełen spontan, pełen luz. Tuż przed 9:00 byliśmy gotowi na główne danie.
PARKRUN to cykliczna impreza biegowa organizowana w całej Polsce w każdą sobotę punkt 9:00. Dystans do pokonania to równe 5 kilometrów. Biegają wszyscy i młodzi i dorośli na zupełnym luzie. Można się ścigać i można też rekreacyjnie polecieć. Każdy z zawodników ma swój specjalny kod paskowy, który jest zaczytywany na mecie. Nie ma pomiaru czasu z czipów i maty. Cała impreza jest organizowana przez wolontariuszy i ekipę Biegający Tczew.

WIĘCEJ ...

Za nami jesienny weekend 14-15.10.2017. Sporo się wydarzyło przez te ostatnie dwa dni. Zacznijmy od 24 godzinnej akcji biegowej Ultramaraton LEŚNA DOBA w Lesie Karolewskim... Przemysław Ignaszewski kręcił kółka (na 13 kilometrowej pętli) w słusznej sprawie. Zbieramy fundusze na leczenie naszej koleżanki walczącej z nowotworem, Sylwia Okoniewska potrzebuje pomocy, chcesz dołączyć? wbijaj TUTAJ: AKCJA CAŁY CZAS TWA !!! Przemo nakręcił w ciągu doby ponad 170 kaemów i zajął 3 miejsce open. Niesamowity wynik. Brawo.

WIĘCEJ ...

XXIII ENERGA Maraton Solidarności. Ponad 1000 zawodników zmierzyło się 15 sierpnia z królewskim dystansem. Trasa biegu była dokładnie taka sama, jak w ubiegłym roku. Start odbył się w Gdyni, przy Pomniku Poległych Stoczniowców 1970, natomiast metę usytuowano na starówce nieopodal Fontanny Neptuna. Po drodze biegacze minęli ulicę Świętojańska i Skwer Kościuszki w Gdyni i wyruszyli główną arterią w kierunku Gdańska przez Sopot oraz dziesiątki zabytków oraz ważnych trójmiejskich obiektów.

WIĘCEJ ...

12 sierpnia w Starych Jabłonkach nieopodal Ostródy odbyła się druga edycja biegu "Ultra Mazury". Miejscowość, która gościła ultramaratończyków, leży w krainie Wielkich Jezior Mazurskich, nad Jeziorem Szeląg Mały, jakieś 10 km od Ostródy. Jej historia sięga roku 1584, a od ponad 100 lat jest doceniana przez turystów. Ponoć podczas pieszych wędrówek natknąć się można tutaj na świstaki, jelenie, bobry, kormorany czy orły bieliki. Mają, co tutaj porobić zarówno kajakarze i wioślarze czy żeglarze, jak i rowerzyści czy siatkarze plażowi. Teraz przyszedł czas na biegaczy. Zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse: 100km+ (U100), 70km+ (U70), oraz 10km+ (U10) zaplanowano również biegi towarzyszący dla dzieci i młodzieży. Na starcie U70 zameldowało się dwóch zawodników Grupy Malbork: Adam Remlajn oraz Maciej Frankiewicz. Dla Adama był to oficjalny debiut w biegach ultra, zaś dla Macieja sprawdzian formy i sprzętu przed wrześniowym biegiem na 100km w III Ultramaraton Kaszubska Poniewierka.

WIĘCEJ ...

W dniach 4-6 sierpnia odbyło się jedno z największych wydarzeń triathlonowych w Polsce, Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. IRONMAN 70.3 Jest to globalny cykl imprez obecny w ponad 30 krajach na 5 kontynentach. Aktualnie pod szyldem IRONMAN organizowanych jest ponad 130 imprez na całym świecie. Kolebką IRONMAN'a są Hawaje. To właśnie w tym miejscu od 1978 roku organizowane są Mistrzostwa Świata na Big Island, najbardziej prestiżowe zawody triathlonowe na świecie, które są celem i marzeniem niemal każdego, kto uprawia tę dyscyplinę sportu.

WIĘCEJ ...

W sobotni wieczór w Warszawie biegacze z całej Polski uczcili wybuch powstania startując w 27. Biegu Powstania Warszawskiego. Udział wzięło blisko 10 tysięcy biegaczy. Do wyboru były dwa dystanse. Start na 5 km i rywalizacja wózkarzy rozpoczęła się o godz. 20:00. Bieg na dłuższym dystansie 10 km o godz. 21.00. Biegi poprzedziło uroczyste odśpiewanie Roty i Mazurka Dąbrowskiego. W pakietach startowych zawodnicy otrzymali okazjonalne koszulki w barwach przypominających wojskowy kolor khaki które projektem nawiązywały do wydarzeń powstańczych oraz biało czerwone opaski ze stemplem, symbolem Polski Walczącej.
Na trasie oraz na starcie i mecie można było spotkać stanowiska bojowe, barykady, żołnierzy, sanitariuszki prezentujące umundurowanie i broń z okresu powstania oraz grupy rekonstrukcyjne. Dochodzące z głośników wystrzały przypominały o tym jak ciężkie walki Warszawiacy stoczyli w boju o swoje miasto, Polskę i wolność. Obecność rekonstruktorów skłaniała do refleksji, przypominała, że dzięki ofierze powstańców, często tej największej, z własnego życia, my teraz możemy swobodnie biegać i uprawiać sport na ulicach i skwerach Warszawy.

W tym historycznym biegu wzięła udział Agnieszka Masys reprezentując Grupę Malbork. Na mecie zameldowała się:  OPEN 3280, kat. K30-203, czas: 00:53:35

 

To była piąta edycja ciekawej letniej imprezy w Sztumie. zawody polegają na przepłynięciu około 800 metrowego odcinka wodnego i przebiegnięciu 4,7 km wokół jeziora ścieżką pieszo - rowerową. Start bezpośrednio z wody, meta została usytuowana na plaży miejskiej w Sztumie. W zawodach wzięło udział około 50 zawodników. Pogoda dopisała, letnie słońce przyciągnęło spora liczbę kibiców. W zawodach wziął udział Jacek Manteufel reprezentujący Klub Biegacza Grupa Malbork. Jacek aktualnie przygotowuje się do zawodów Castle Triathlon w Malborku na dystansie 1/4 Iron Man.

Jacek sztumskie zawody ukończył z wynikiem: OPEN 31, kat. M2-12, czas wyjścia z wody 00:14:43,  czas na mecie 00:37:59

Pierwsza edycja Półmaratonu organizowana przez Powiślańską Organizację Turystyczną przy wsparciu Nadleśnictwa Kwidzyn okazała się wielkim sukcesem frekwencyjnym. Wymagająca crossowa trasa poprowadzona w większości polnymi i leśnymi ścieżkami oraz niezwykła atmosfera spowodowała, że zawody te mają duże szanse na powtórkę w przyszłym roku.  W naszym regionie brak tego typu imprez dla biegaczy, więc z wielką przyjemnością ekipa Grupy Malbork wzięła udział w zawodach. Tym razem biegaliśmy i pomagaliśmy w organizacji zawodów, jako wolontariusze. Na starcie wraz z innymi biegaczami półmaratonu stanęli Adam Remlajn, Radosław Meryk, Jacek Kmieć oraz Łukasz Kumkowski. Panowie doskonale spisali się na trasie, dali radę częstym podbiegom, piaskowi i wszelkim utrudnieniom czyhającym na biegaczy. Zgodnie z dewizą im ciężej tym większa satysfakcja na mecie.

WIĘCEJ...

W ubiegłą niedzielę 19 marca mieliśmy okazje zmierzyć się z dystansem ponad 21 kilometrów podczas drugiej edycji Onico Gdynia Półmaraton. W zawodach wzięło udział ponad 6 tys. zawodników pochodzących z ponad 30 państw. Oprócz reprezentantów z Polski, których było oczywiście najwięcej, w zmaganiach wzięli udział również biegacze z Ukrainy, Niemiec, Rosji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Holandii czy Maroka. Nie zabrakło oczywiście absolutnych faworytów, czyli obywateli Kenii i Etiopii. Udział w Gdyni był jednym z najważniejszych w wiosennym kalendarzu startowym Grupy Malbork. To nie tylko zwieńczenie zimowych treningów, ale doskonały sprawdzian formy przed zbliżającym się maratonem w Gdańsku.

WIĘCEJ...

Nadeszła wiosna, sezon startowy Grupy Malbork można uznać za otwarty. Trzynastoosobowa ekipa z krzyżackiego grodu 4 marca wyruszyła do Gdyni by zmierzyć się z malowniczą, najeżoną zbiegami i podbiegami leśną trasą. Jak widać nie trzeba wędrować aż na południe Polski by posmakować biegowych górskich klimatów, nad morzem można znaleźć całkiem spore i wymagające wzniesienia. Zawody zorganizowane zostały na dwóch dystansach 5,25 km & 10,5 km, do wyboru jedna lub dwie pętle, suma przewyższeń dla poszczególnych tras to ok 200 i 400 metrów. Całe GPX Gdyni w Biegach Górskich składa się z czterech etapów, punktowane do klasyfikacji generalnej są trzy najszybsze starty.

WIĘCEJ ...

INFO - Pliki Cookies

UWAGA! Nasz serwis używa cookies w celach statystycznych

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem