foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

Za nami kolejny weekend biegowych i marszowych zmagań na zawodach. Działo się dość sporo i było kilka fajnych imprez w których braliśmy udział. Sezon letni w pełni tak że i w nocy i w ciągu dnia poszaleliśmy, był las, trawa i asfalt ... krótkie i szybkie odcinki jak również całkiem spore wyzwania ... Grupa Malbork nie próżnuje, tegoroczne wakacje bardzo aktywnie spędza....

Na początek świetny start zaliczył Marcin Tur podczas Enea Bieg Nocny w Bydgoszczy, który był tak jakby dodatkiem do zawodów triathlonowych odbywających się od samego rana. Marcin był sędzią na zawodach triathlonowych, a wieczorem po pracy pobiegał trochę. W sumie po całym dniu roboty wykręcił super czas 00:18:42 zajmując 2 miejsce OPEN ... Przypominamy, biegł w zupełnych ciemnościach bez latarki-czołówki. To zwycięzcy zabrakło mu tylko 2 sekundy. W zawodach tych wystartowało ponad 500 zawodników, bieg odbył się na dystansie 5,3 kilometra.

Kolejną imprezą był bieg i marsz nordic walking zorganizowany na terenowej trasie. W Malborku po raz drugi odbyły się zawody nieopodal zamku, w fosie i na wałach. Impreza pod nazwą II Bieg Wałami von Plauena zgromadziła na starcie około 400 biegaczy i maszerów.  W zawodach na dystansie bieg - 6km oraz marsz 4-km wystartowali Mariusz Stankiewicz i Monika Kosianowska.  Przełajową trasę biegu Mariusz pokonał w czasie 00:38:13 zajmując 231 miejsce OPEN, w kat. (M 40-49)- 49, natomiast Monika w marszu uzyskała czas: 00:29:09, zajmując miejsce OPEN 23 oraz kat. (K 46+) - 4. Zawody nie były łatwe ponieważ mimo krótkiego dystansu trasa była najeżona podbiegami i zbiegami po trawie i piachu. Pogoda również nie sprzyjała zawodnikom, upalnie było tego dnia i temperatura maksymalnie utrudniała zmagania na trasie zawodów. Naszych dzielnych zawodników wspierała ekipa kibiców, która nie tylko zagrzewała do walki, ale i schładzała woda jak było trzeba.

 Na koniec kolejnym start w terenie. Tym razem "ultra" leśne. TriCity Ultra Trail 80+ Bieg terenowy z Gdańska do Wejherowa w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Impreza zorganizowana dla wszystkich lubiących przygodę i biegi w trudnym terenie. Do wyboru były trzy dystanse: Półmaraton+, Maraton+ i Ultra 80+ oraz sztafeta Ultra 80+. Na najdłuższym dystansie wystartował Maciej Frankiewicz. Był to już jego kolejny start w biegach "długich" w tym roku. Trasa bardzo zróżnicowana, prawie cała w lesie z wieloma trudnymi podejściami - suma przewyższeń na długości blisko 82 km 1730/-1830 metrów. W biegu wzięło udział 150 zawodników, Maciej ukończył swoje zmagania na 57 miejscu z czasem 10:13:28. TriCity Ultra Trail był biegiem przygotowawczym przed zawodami w sierpniu - Ultra Mazury U70+ w Starych Jabłonkach, na który wybiera się duża reprezentacja Grupy Malbork.

Przed nami kolejny weekend i kolejne wyzwania w biegu i marszu. Przypominamy również o trwających zapisach na nasz wrześniowy Bieg i Marsz - Parkowa 5 z Grupą Malbork. ZAPISY: -> TUTAJ