foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

III STAROPOLSKI BIEG I MARSZ NORDIC WALKING "ŻYJ ZDROWO" - STARE POLE 12.05.2018

Ponad 120 osób wzięło udział w sobotę 12 maja 2018 roku w III Staropolskim Biegu i Marszu Nordic Walking "Żyj zdrowo". Uczestnicy udowodnili, że warto zdrowo żyć. Nasz Klub Sportowy reprezentował w zawodach Marcin Tur i Marek Dackiewicz ( bieg ) oraz Monika Kosianowska ( NW ). Agnieszka Masys uczestniczyła w tym dniu , jako niezawodny kibic Grupy Malbork. Organizatorami imprezy były Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Starym Polu oraz Zespół Szkół w Starym Polu, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął wójt Marek Szczypior.

Bieg i marsz przebiegły w atmosferze zabawy, przyjaźni oraz integracji mieszkańców gminy. Należy również podkreślić walor zdrowotny imprezy, bo przecież nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. Celem tego przedsięwzięcia było propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnych form czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej dla mieszkańców gminy i okolic. Uczestnicy mieli do pokonania 5-kilometrową trasę poprowadzoną wokół stadionu gminnego. Nad bezpieczeństwem czuwali Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Polu oraz policjanci z miejscowego komisariatu. Na trasie można było spotkać uczniów rozdających w dwóch wyznaczonych punktach wodę. Przydała się, bo pogoda aż nadto dopisała: było słonecznie i upalnie.

Pierwszy na mecie pojawił się Daniel Taras z Malborka ze świetnym czasem 17 minut i 12 sekund. Drugi zameldował się Marcin Tur z Grupy Malbork z czasem 18.20 minuty, a trzecie miejsce zajął Adam Serocki z Elbląga - 18 minut i 33 sekund. Spośród pań najszybsza była Sylwia Kierska – Tomczyk z Gdańska - 22 minuty i 41 sekund, przed Agnieszką Stolarów z Active Malbork – 22.43 minuty i Joanną Kamińską ze Starego Pola - 23.00 minuty. Z kijkami najszybciej do mety doszedł Zbigniew Gwizdała z Gołąbek – 32.26 minuty. Drugi był Marcin Jankowski z Elbląga – 35.00 min., zaś trzeci : Bartosz Gwizdała z Cekcyn – 37.06 min. W kategorii pań zwyciężyła Izabela Jasiulewicz z Elbląga - 38.14. Druga : Paulina Czwerenko z Dzierzgonia – 38.15 min, zaś trzecia : Monika Kosianowska z Grupy Malbork – 39.25 min.

Zmęczeni biegacze mogli zregenerować się przy kawie, herbacie, cieście, wyśmienitych pierogach oraz pysznym posiłku przygotowanym przez panie ze szkolnej kuchni. Wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami, które wręczane były przez uczniów przebranych w stroje żuławskie. Organizatorzy zapewnili przepiękne puchary dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz szanse na wylosowanie atrakcyjnych nagród, między innymi roweru od firmy Folta. Ponadto, były przygotowane stoiska ze zdrową żywnością oraz punkt pomiaru ciśnienia. Biegowi głównemu towarzyszyły biegi dziecięce i młodzieżowe. Atmosfera w staropolskich zawodach zawsze jest miła, sympatyczna, rodzinna. Z pewnością wrócimy tu za rok.

 

 

KORONA PÓŁNOCY POLSKI - WYSPA SOBIESZEWSKA 13.05.2018

"Były czasy, gdy ogień był ziemią, ziemia wodą, a woda powietrzem. Świat był jednością. Stał w miejscu, bez kierunków, bez dalekich planów, za to towarzyszył mu pokój i błoga stagnacja…". Tak zaczyna się fabuła, która towarzyszyć będzie Koronie Polski – czyli również dawnemu Pucharowi Bałtyku, Grand Prix Zachodniopomorskiego i Koronie Wielkopolski..... W niedzielę,13 maja 2018 roku, na Wyspie Sobieszewskiej odbyły się zawody nordic walking, które zainaugurowały nowy rycerski cykl imprez: Korona Północy Polski.

Na starcie gdańskiej imprezy stanęło ponad 260 uczestników. Była to pierwsza z siedmiu rund zbierania punktów do klasyfikacji generalnej cyklu. Trasa obfitowała w zakręty i wysokie pagórki, znajdujące się w otoczeniu bujnego lasu sosnowego. Ze względu na panujący upał organizatorzy prosili o częste korzystanie z picia wody oraz zachowanie bezpieczeństwa. Panujący skwar i duchota powodował, że zawodnicy nie tylko dostosowali się do zaleceń, ale też obficie polewali się wodą. Sympatycy marszów z kijkami mogli sprawdzić się na jednej z dwóch tras: 5 lub 10 km, wytyczonej po leśnych szlakach Sobieszewa. Większość uczestników zdecydowała się na start na rekreacyjnym dystansie 5 kilometrów. Najszybszym zawodnikiem w kategorii open okazał się Rosjanin Dmitrij Jankowski z Kaliningradu z wynikiem 30 minut i 37 sekund, co dało imponujące tempo 9,8 km/h. Wśród pań zwyciężyła Katarzyna Szpilman z Gdyni z czasem 34:17.Na profesjonalnym dystansie 10 km, gdzie obowiązywała odprawa sędziowska w kategorii open najszybszy okazał się Olgierd Depka-Prądzynski z Gdyni, osiągając rezultat 1:01:32. Kategorię open pań wygrała Hanna Melzer z Rumi - 1:10:17. Po sobotnich zawodach w Starym Polu, Monika Kosianowska wzięła udział w Koronie Północy na dystansie profesjonalnym i zajęła miejsce OPEN 42, K - 18 , miejsce w kategorii wiekowej : 8 : czas : 01:19:49.