foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

Ach co to był za bieg w Dzierzgoniu! Było wszystko! Były górki, był wiatr, długie proste odcinki po polach, trasa miała 13,3km zamiast obiecanych 12km, było przenikliwie zimno. Monia zabłądziła i trafiła na imprezę u obcych ludzi. Było cudownie! Działo się w Dzierzgoniu, oj działo podczas pierwszego zimowego biegu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

Po kolei :) Po lekkim chaosie z ustawianiem na starcie, wszystkie grupy biegaczy, chodziarzy i rowerzystów miały ruszyć razem. Nastąpiło zamieszanie bo rowerzyści chcieli jechać w odwrotnym kierunku. Z zabawnej sytuacji wyrwał wszystkich wystrzał startera! ..rowery odjechały ale reszta stała...patrzyła i w końcu ktoś z organizatorów ryknął: "Wszyscy biegną!" Chaotyczny start był nieunikniony przy takiej masie ludzi i debiucie organizatorów i imprezy na mapie biegowej Polski. Potem było już tylko lepiej :)

Już na samym początku biegaczy powitał podbieg. Wzniesienie na długości 400m. miało przewyższenie 28m. :) Ścianka po starcie zapowiadała uroki całej trasy, która świetnie zabezpieczona i przygotowana wiodła wokół Dzierzgonia. Po 6 kilometrach podbiegów i zbiegów nastąpił blisko 6 kilometrowy płaski odcinek po polach wzdłuż kanału, gdzie dokuczał mroźny wiatr, cały czas wiejący biegaczom prosto w twarz. Ostatnie 1,5 km to już bułka z masłem, dwa podbiegi i meta. Na końcu gorący posiłek i ciepła herbata z imbirem...

Jak nam się Monika Kosianowska zgubiła tego nikt nie wie, Ona sama także. Jak trafiła na jakąś imprezę w czasie biegu? Tylko Ona to potrafi. Było pełno zabawy i śmiechu na mecie gdzie los w końcu uśmiechnął się do Moniki i wygrała w losowaniu koszyk miodu prosto z pasieki ;)

Grupę Malbork reprezentowało troje zawodników: Monika Kosianowska w kategorii Nordic Walking 5km, Marcin Tur i Jacek Kmieć w kategorii Open 12 km oraz w tej samej kategorii zaprzyjaźniona z Grupą Beata Barcikowska-Kmieć.

Udało nam się osiągnąć następujące rezultaty:

Marcin Tur – zajął ex aequo z Bartoszem Mazerskim I miejsce w kategorii open mężczyzn

Beata Barcikowska-Kmieć – I miejsce w kategorii open kobiet

Monika Kosianowska – omyłkowo nie sklasyfikowana w kategorii Nordic Walking kobiet, a w biegu 5km :-P (nie pytajcie dlaczego)

Jacek Kmieć – 34 miejsce w kategorii open